Пікети біля ВР за люстрацію | Спільнобачення

Пікети біля ВР за люстрацію

IMAG0366Сьогодні під Верховною Радою зібралося чимало людей, переважна більшість з яких вимагала люстрації.

Значною групою стояли демонстранти з символікою партії “Демократичний Альянс” – адже саме її активісти були серед перших, хто розпочав акцію на Євро-Майдані, ще увечері 21 листопада 2013р. Я упізнав Зою Буйницьку, було ще й чимало як старих, так і нових членів партії – вочевидь, до молодняка (котрий раніше практично переважав у лавах ДА) долучилися й більш дорослі люди.

Трохи обабіч стояв спільний пікет українських Асоціації бізнес-тренерів та HR-менеджерів (фахівців з добору персоналу) – можна було побачити там кількох “широко відомих у вузьких колах” осіб: Голову Асоціації Ірину Сінчалову, Ігора Найду, тощо.Ця група також приєднується до вимог до люстрації, роблячи акцент, однак, на тому, що кінцевим результатом має бути якнайпрофесійніший уряд та чиновництво: “кадри віришують все” – від того, яким буде результат поточних реформ, і до правильності вибору стратегічного курсу держави, а також банального враження, котре складатиметься у народу від спілкування з владою.

IMAG0363 У єдиному пориві під Раду також підтяглися незалежні активісти в рамках анонсованої напередодні акції з назвою, що говорить сама за себе – “Принеси шину під Верховну Раду”.

Як відомо, переважна більшість громадськості не задоволена як кадровими призначеннями тимчасового уряду, так і змістом та якістю тих законів, що за останні кілька днів своєї плідної роботи понаприймала Верховна Рада: мисляча й громадськи активна частина суспільства вбачає за ними популізм, непрофесійність і, місцями – недоречність (як-от у випадку із Законом про мовну політику, котрий став своєрідним подарунком російській пропаганді й зробив свій внесок у нинішню ситуації в Криму). Також, поза діями ново-само-призначеного уряду проступають ознаки т.зв. “договорняка” з попередньою владою (принаймні, окремими її сегментами та рештками).

IMAG0359При цьому, входи до Ради пильнує шеренга самооборонців Майдану – як розповів мені один із бійців (слова і вигляд котрого викликали довіру), то саме “самооборона Майдану, підпорядковується Майданові (я кілька разів перепитав, чи не ВО “Свободі”) і стоїть там на випадок провокацій”. На подвір’я перед Радою вивели гучномовці й транслюють промовців з трибуни ВР: чи то для того, щоб дати зрозуміти пікетувальникам, що наразі основним питанням порядку денного є Крим, а люстрація – “вже потім”, чи то навмисно, щоб заглушити можливі розмови/промови пікетувальників.

Не дивлячись на те, що під Радою відбувалося, формально, два різних пікети, вимоги їхні сходилися у одному:

1. люстрація

2. дострокові парламентські вибори

3. професіоналізм у доборі кадрів  – як для центрального уряду, так і на місцях.

Доречно було б навести тут вимоги, що їх напередодні сформували різні ініціативи (у т.ч. і “Спільнобачення”) – власне, чимало “шинопокладальників” взяло ці вимоги за основу.

IMAG0368Більше того – народ (самостійно, але так воно й працює в нашому громадському секторі) починає пропонувати вже проекти люстрації. Зокрема, громадський активіст Борис Чикулай, що вже понад 10 років займається дослідженням процедури та проблем люстрації, вже запропонував власний проект Закону про люстрацію – за словами самого Бориса, проект розроблено на основі аналогічного законодавства країн Східної та Центральної Європи (Німеччини, Чехії, Польщі, тощо).

Інший досвідчений вітчизняний юрист Леонід Антоненко (радник у юридичній компанії “Саєнко Харенко”, одному з лідерів українського ринку професійних юридичних послуг), також анонсував на власному профілі у фейсбуці, що працює на проектом про люстрацію суддівського корпусу.

Решту пропоную глянути з відео, котре я відзняв прямо на місці своїм смартом, та світлин.

Інтерв’ю з п.Ігорем Найдою – HR-директором корпорації “Юрія-Фарм”, за сумісництвом – громадським активістом Приірпіння.

 

 

 
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *