Події Україна-Світ. Стислий виклад новин, 9 квітня | Спільнобачення

Події Україна-Світ. Стислий виклад новин, 9 квітня

огляд світ

ЩО в СВІТІ РОБИТЬСЯ

Парламентська Асамблея Ради Європи засудила дії Росії щодо України та підтримала її цілісність і унітарність. ПАРЄ проголосувала за негайне виведення російських військ із Криму у зв’язку з денонсацією угод щодо Чорноморського флоту.

Есмінець ВМС США “Donald Cook” увійде в Чорне море не пізніше четверга, 10 квітня – джерела в Пентагоні

Євросоюз може накласти санкції на майже все керівництво Росії. У розширений список громадян Росії, до яких можуть бути застосовані санкції Євросоюзу, входять 107 осіб – ледь не все вище політичне керівництво РФ. Але Путіна, Медведєва і Лаврова там нема

Державний секретар США Джон Керрі звинуватив російські спецслужби у розпалюванні сепаратистських заворушень на сході України, заявивши, що Москва може спробувати готуватися до військових дій, як це було в Криму.

Єврокомісія створила групу підтримки України, яка буде надавати технічну допомогу і давати поради Україні у проведенні широких реформ.

Глава дипломатії ЄС Кетрін Ештон засудила сепаратистів у східній Україні і закликала Київ не зволікати з конституційною реформою.

Сікорскі : Росія фінансує диверсійну діяльність в Україні і загрожує всій Європі поверненням в “пекло ХХ століття”.

Швеція боїться, що Росія нападе і на неї. Поліція безпеки Швеції, що займається і контррозвідкою, визнала дії Збройних сил Росії загрозою національній безпеці.

Відомий російський сатирик Михайло Задорнов може бути позбавлений виду на проживання в Латвії.

Британія може повернути Україні кошти, “відмиті” екс-чиновниками. Лондон може повернути в Україну кошти, неправомірно привласнені колишніми українськими чиновниками.

А Франція закликала Росію утриматися від нагнітання напруженості на південному сході України. Про це на брифінгу в Парижі заявив офіційний представник МЗС Франції Ромен Надаль.

У НАТО повторили для тих, хто в танку: військових біля кордону з РФ не буде та категорично відкидають претензії російського оборонного відомства щодо нібито планів розгортання великих контингентів біля кордонів із Росією.

У Росії закрили центр “Меморіал” і відрубали “Голос Америки”. Антидискримінаційний правозахисний центр “Меморіал” – одна з провідних правозахисних НКО, яка допомагає жертвам расизму та ксенофобії, вирішила призупинити свою діяльність в Росії.

Росія буде дисципліновано виконувати всі контрактні зобов’язання з Україною, але повинна бути готова до імпортозаміщення українських товарів, заявив президент РФ Володимир Путін.

Путін заступився за сепаратистів –  сподівається, що нинішня влада в Україні не зробить жодних непоправних дій стосовно сепаратистів.

За матеріалами українских та закордонних ЗМІ
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *