Податкова система: Як працює «партизанська» схема | Спільнобачення

Податкова система: Як працює «партизанська» схема

Ця публікація є частиною дослідження про податкову реформу в Україні.

Сучасний підпис під цією світлиною міг би звучати так: Податкові партизани "коригують" бюджетні апетити "старого-нового" українського уряду

Сучасний підпис під цією світлиною міг би звучати так: Податкові партизани “коригують” бюджетні апетити “старого-нового” українського уряду

Схема, яка зараз працює виглядає так: є підриємства які мають податковий кредит і складські залишки певних товарів (тільки на папері). Назвемо їх ППК.

ППК бувають 2 видів:

  1. Підприємства, які купують або виробляють товари та продають їх за готівку без відображення в обліку;
  2. Імпортери, що лише оформляють на себе імпорт та не реалізують споживачам, а товари далі живуть своїм життям на ринках та підприємствах країни без документів.

ППК далі продає цей товар фірмі, яку назвемо Транзитом.  Транзит у свою чергу продає будь-які товари та послуги підприємствам України НЕЗАЛЕЖНО від того, що саме він купив у ППК. Звісно  не без оплатної підтримки місцевих податківців.

Ціни на послуги складаються із винагороди ППК, із хабарів районної або обласної податкової, із скромного податкового навантаження (до 1.5%), та власне прибутку конвертатора. До клієнта на сьогодні доходить ціна послуги від 5 до 9 відсотків.

Таким чином в тіні перебуває значна частина економіки оскільки ані ППК, ані клієнти не платять прозоро податки зі своїх оборотів. Вони платять тільки ті суми, що втребовуються податківцями непрозоро (корупційно) та ніяк не забезпечують інтереси бюджету.

Готівку Транзиту забезпечують ППК, які отримують безготівкові перекази та взамін віддають готівку що отримали від фактиної реалізації товарів (еквівалент конвертаційного центру).

Узагальнюючи можна сказати, що, фактично, має місце не виконання податкового кодексу і сплата основних податків, а сформований корупційним чином податок з обороту.

Ця публікація є частиною дослідження про податкову реформу в Україні.
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *