28 червня 2014 в Київській фортеці відбувся Перший фестиваль історичного документального кіно | Спільнобачення

28 червня 2014 в Київській фортеці відбувся Перший фестиваль історичного документального кіно

P1230077  “Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього” (Мігель Сервантес). Чи готові ми, українці, навчатися на прикладах минулого, щоб не повторювати помилок сьогодні та в майбутньому? На це питання (звичайно, частково) мав дати відповідь 1-й фестиваль історичного документального кіно, який пройшов в Київській фортеці 28 червня 2014 р.
Цього разу на фестивалі було представлено виключно історичні документальні стрічки, створені українськими документалістами. Організатори фестивалю, Міжнародний соціально-культурний проект JoyFest і Національний історико-архітектурний музей Київська фортеця, сподіваються, що наступний, Другий фестиваль, буде більш масштабним, конкурсним і обов`язково міжнародним. Адже українське документальне кіно сьогодні відповідає світовим стандартам цього жанру й гідне демонстрації в інших країнах.

Основний тренд світової історичної документалістики: синтез документального та ігрового художнього кіно. Цей принцип активно використовують українські документалісти останнє десятиріччя.

Природно, що українські документалісти знімають кіно про історію саме України, тому через демонстрацію українських документальних фільмів на міжнародному рівні з`являється додаткова можливість познайомити світову спільноту з історію України, розповісти всьому світові про те, хто ми такі є – українці, та який вплив ми мали і маємо на світовий історичний процес, зокрема на світовий культурний процес.

«Мені дуже приємно, що Перший фестиваль історичного документального кіно відбувся саме в Київській фортеці – розповідає організатор фестивалю Інна Гончарова. – Адже тут навіть самі стіни дихають історією. Плануємо, що Другий фестиваль відбудеться також тут – у квітні 2015 року. Підготовку до нього розпочнемо вже завтра».

Стрічки на фестивалі було показано за хронологічним принципом: від стрічки про XVII ст. до стрічок про сьогодення. На фестивалі відбулась демонстрація історичних документальних фільмів: «Юрій Хмельницький» (автор і режисер Костянтин Шандибін, 2005), «Кобзар» (режисери Тарас Ткаченко, Сергій Сотниченко. В головній ролі Андрій Куликов, 2014), «Тризуб Нептуна. Україна. Історія. Флот. Севастополь» (режисер Іван Канівець), «Українська революція за спогадами Всеволода Петріва. 1 серія» (режисер Іван Канівець.В головних ролях Богдан Іванько і Олесь Доній, 2012), «Стеком і шаблею» (Про скульптора й повстанського отамана Михайла Гаврилка. За мотивами історичного нарису Романа Коваля. Режисер Володимир Бондаренко. 2013), «Дмитро Дорошенко. Мої спомини про недавнє минуле. 1914-1920.» (режисер Олександр Домбровський, 2014), Серія «Театр» з циклу «Дзеркало історії» серіал «Хроніка сподівань та ілюзій» (студія Телекон), «Чесно жити і чесно померти… Ігуменя Йосифа» (режисери Олександр Рябокрис, Максим Погребняк, 2014), Кінохроніка з циклів «КультУРА», «Обережно! Діти!», «Радянська Україна. 1921-1991» серіалу «Хроніка сподівань та ілюзій» (студія Телекон)
В рамках фестивалю відбувся круглий стіл на тему «Коли сьогодення перетворюється на історію». Розмова відбулась на тлі уривків з фільму «20 свідчень про переламний день протистоянь на Майдані» Учасниками круглого столу були творці цього фільму, організатори фестивалю, а також всі охочі глядачі.

Увазі глядачів фестивалю було також представлено виставу «Святиня» за оповіданням О.Генрі Театру Маскам Рад і концерт Ольги Ткаченко та вокального театру “Голос вогню”, які виконали унікальні вокальні імпровізації.

Всі учасники фестивалю отримали Диплом учасника. Фестивальний день 28 червня в Київській фортеці, який співпав з Днем Конституції, був дуже насиченим і, сподіваємося, плідним.

 
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *