#Військовини. ПУ ЗРК “Бук” – рушниця, що мала вистрелити | Спільнобачення

#Військовини. ПУ ЗРК “Бук” – рушниця, що мала вистрелити

Так виглядає запуск ракети "земля-повітря"

Так виглядає запуск ракети “земля-повітря”

Позиція нашого ресурсу полягає в якомога більш професійному інформуванні загалу щодо питань забезпечення безпеки країни. Ми свідомо стаємо осторонь псевдо-політичних аналізів та конспірологічних теорій. Але військово-тактичні та стратегічні аспекти трагедії Малазійського Боїнга змусили нас дати аналіз, який виходить за окреслені нами межі.

Почнемо з того, що секторальні санкціїї, про які так багато говорили останнім часом, стали реальністю. Не будемо зупинятися на неодноразово доведенному факті, що, в кінцевому рахунку, їх дія призведе до краху економіки РФ. Але економіка – це не абстракція. Це цілком конкретні особи. У випадку РФ це, перш за все, власники великого бізнесу – нафто-, газовидобувних компаній, інших ресурсовидобувних підприємств, металургічних, хімічних заводів, та інших активів, які після краху СРСР опинились у приватних руках.

Суттєвим буде нагадати про те, що метою руйнації СРСР (з позиції партноменклатури яка отримала від цього найбільший зиск), власне і була приватизація загальнонаціонального багатства. Номенклатура, що керувала цим багатством за часів СРСР, кінець-кінцем захотіла стати повноцінним його власником.

Чудовою ілюстрацією до цієї тези є історія про першого секретаря компартії одного з районів Узбецької РСР (фактичного  – “хазяїна” району). Його було заарештовано у гучній перебудовній “Бавовняній справі”. Не витрачаючи час на опис цієї справи (в інтернеті про неї докладно може прочитати кожний бажаючий), наведемо пару красномовних фактів. У арештованого компартійця було вилучено силу-силенну різного добра (наприклад, декілька молочних бідонів із золотими прикрасами, закопаними у садибі), поміж котрих був і автомобіль “Мерседес”. Але як перший секретар Коммуністичної партії провінційного району зміг би пояснити оточуючим факт власного перебування у престижній “іномарці”? Його місце мало бути у казеній “Волзі”. Але як казав Ленін, “Нет таких крепостей, которые не смогли бы взять большевики.” “Мерседес” був таємно доправлений в степ, за півтори сотні кілометрів від райцентру, у родинні ясла секретаря. Вихідними днями він іздив туди, і ктався на “Мерседесі” довкола ясел по степу….

І такий перший секретар райкому був не виключенням. Всі ці секретарі усіма фібрами своєї душі бажали “легалізації”. Вони хотіли не ховаючись їздити “Мерседесами”, “Порше” і “Роллс-Ройсами” вулицями міст. Мати будинки на екзотичних островах, та загалом мати всі ті принади, які сучасний світ дає заможній людині. СРСР був приречений.

Але для нуворішив з РФ, переважна більшість з яких у далеких закутках своїх шаф із ніжністю зберігає пожовклий за 20 років партквиток КПРС, останні місяці стали, напевно, найгіршими у житті. Замаячила цілком реальна можливість, втратити “Все нажитое непосильним трудом”. Поставивши на Путіна на початку 2000-х, вони поступово, власними руками, створили йому ілюзію, в якій великий Пу уявив себе чимось на кшталт нового Сталіна. Але Путін не Сталін. Масштаб не той. Для Сталіна влада була абсолютною цінністю, заради якої він приносив в жертву все, до родини і особистого побуту включно. Для Путіна влада – це одна з додаткових принад, до вельми приємного проводження часу, можливості мати замки, коханок, приватні зоопарки та утримувати дітей за кордоном.

Останні події засвідчили – діагноз Меркель справдився: Путін таки перебуває у власній реальності, яка має досить опосередкований зв`язок з дійсністю. Перед бенефіціарами держави РФ питання усунення Путіна стало руба.

Схема повної комплектації дієвого комплексу протиповітряної оборони

Схема повної комплектації дієвого комплексу протиповітряної оборони

Ну і дії не примусили себе чекати. Серед мутної ріки різноманітного озброєння до Донецьких степів потрапляє пускова установка ПУ ЗРК “Бук”. Зараз багато експертів докладно описують можливості цього комплексу. Не вдаючаюсь у подробиці, зазначимо: так, окрема ПУ ЗРК “Бук” може збити літак на великій висоті, але без інших складових комплексу, таких як огдялової РЛС (на малюнку у лівому верньому куті), командного пункту (на малюнку в центрі), вона, по-перше, не зможе визначити низку параматрів повітряної цілі (особливо – у поточних обставинах, –  не зможе визначити тип літака), а, по-друге, не буде здатна протистояти сучасній бойовій авіації, що застосує маневр та засоби радіоелектронної боротьби -ловушки-обманки для ракет, тощо.

Тобто, для протидії Українським ВПС окрема ПУ ЗРК “Бук” зовсім не потрібна – вона безсила проти військових літаків! Чи знали це ті, хто прекидав її до України? Безумовно. Зважаючи на те, що повітряний простір для цивільних літаків на висоті більше 8 кілометрів був відкритий, прекидання окремої (тобто, практично сліпої) ПУ було такою собі рушницею, що, зазвичай, висить на стіні у першому акті вистави, але потім обов’язково стріляє.

Тому, ми беремо на себе сміливість зробити припущення, що вся ця історія є частиною запущеного олігархатом РФ плану щодо усунення Путіна. Бажано чужими руками – якісь безіменні військові консультанти підкидають напівдиким, безграмотним бойовикам установку, що годиться лише для цивільних літаків (а про військову безграмотність бойовиків красномовно свідчить хоча б той факт, що першу партію танків, отриманих контрабандою з РФ, вони угробили – перекинули їх своїм ходом по асфальтовій дорозі, унаслідок чого стерли гусені). “Данєцкіє рєбята” луплять з неї по всьому підряд – і таки влучають одного дня. Формально – винні терористи та Путін, що їх підтримує…

Матеріал підготували: Дмитро Левицький, Валерій Дротенко

 

#військовини
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *