#Військовини. Про санкції та підбитий Боїнг | Спільнобачення

#Військовини. Про санкції та підбитий Боїнг

Напередодні авіакатастрофи малайзійського «Боїнгу» ринки вже розпочали бурхливу реакцію на санкції, що їх (тоді ще – у односторонньому порядку) запровадили США.

Ринки (капіталів) були ошарашені масштабом та далекосяжністю нових санкцій, запроваджених США по відношенню до Росії усереду. Зокрема, «блакитні фішки» (акції провідних компаній – ред.), котрі потрапили до списку санкцій, включали «РосНефть», ВЭБ та «Газпромбанк», зчинили неабияке здивування – усі вважали, що «системних» компаній, що котуються на західних фондових біржах, та чиї акції складають інвестпортфелі значної кількості операторів ринку,  санкції не чіпатимуть.

MH17_burnsОднак, Сполучені Штати дали своїм кроком зрозуміти, що лишають за собою повну свободу дій у цій царині, аж доки Росія не змінить свого поточного курсу, тож інивесторам не варто робити припущень і бути готовим до найгіршого сценарію.

Такий сигнал інвесторами був сприйнятий, і реакція незабарилася – усі почали підчищати свої інвестпортфелі від російських цінних паперів, намагаючись зменшити свою вразливість до ризиків, пов’язаних із Росією – адже легше завчасно вжити подібних запобіжних заходів, аніж потім стояти, як двієчник, і пояснювати керівництву чи клієнтам-інвесторам, чому ти не здихався завчасно російських акцій чи облігацій, тощо.

Результат не забарився – відучора було зафіксовано безпрецедентне падіння російських акцій, облігацій та відповідних деривативів на усіх провідних фондових біржах (і у самій Росії включно).

Також, США належно і завчасно підготували надзвичайно складний та багатоступінчастий режим санкцій, будучи здатними тепер уводити його з довільною поступовістю, тиснучи таким чином прямо чи опосередковано на російське керівництво.

Причому, США було абсолютно байдуже, приєднаються ЄС до санкцій, чи ні – вони були здатні у односторонньому порядку, через FATF, OFAC та інші механізми фізично блокувати рух коштів від  та до найбільших російських банків: якщо хто знає, як працюють ці санкції – блокуються та призупиняються будь-які транзакції не лише ініційовані самими об’єктами санкцій, а й з будь-ким, хто спробує отримувати від них чи переказувати гроші на їхню користь. Тобто, хочеш-не хочеш, ти муситимеш припинити будь-який бізнес із санкціонованим контрагентом.

Тому, ми небезпідставно вважаємо, що саме у санкціях, котрі призводять до фактичного зубожіння російських олігархів, слід шукати причин підбиття «Боїнга-777» MH17 – російські олігархи (з оточення самого Путіна) шукають якнайшвидших можливостей здихатися цього божевільного карлика з непомірними амбіціями та схибленими уявленнями про світовий устрій.

 

Детальнішу інформацію щодо американських санкцій можна отримати за адресою http://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/OFAC-Enforcement/Pages/20140716.aspx .

#військовини

Валерій Дротенко
2 коментарі. Have your say.

  1. Андрей Федяшов коментує:

    Хорошо написал, Валера. На мой взгляд не стоило переходить на характеристики личного характера, в конце концов зачем уничижать тех, кто действительно является карликом? Есть хорошие доводы, аргументы, но наезды на личность это лишнее.

    • Стараюсь, Андрюха… Хорошо – это лучше, чем инсталлер? 😉
      А по характеристикам – частично, ты же меня знаешь, а частично – боюсь, именно такой слог отражает южно-украинскую ментальность… Недавно (где-то год-полтора как) наткнулся на пласт украинской культуры элитарного (а не шароварного) толка – на https://www.facebook.com/EyeOnCulture есть больше подробностей. Однако, не знаю, сколько времени пройдет, чтоб именно он начал приживаться – пока же, “запорожцы” все так же продолжають “писать письма турецкому султану” (в смысле эмоционального наполнения и стилистики). Единственное, что может варьироваться – это орфография и пунктуация; если стиль не такой – значит, писал не украинец :).

Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *