У чому головна «заслуга» Азарова? | Спільнобачення

У чому головна «заслуга» Азарова?

Dry_independence_analysis_07Одіозна особистість, що прославился своїм унікальним умінням спотворювати українську мову, при цьому абсолютно не відчуваючи й не усвідомлюючи власної пацаватості, насправді найбільш шкідлива для країни не «азірівкою», а розбудовою хижацького апарату Державної податкової адміністрації України (ДПАУ).

Я вже порівнював Азарова з Сусловим, і це порівняння зберігає свою доречність, коли дивишся на монстра, котрого він створив у вигляді ДПАУ – інакше, ніж втіленням нео-сталінізму, цю установу не назвеш.

Попри звершення ринково-економічних реформ, попри щирі (я певен) наміри значної частини виконавчої влади лібералізувати економіку та «підняти» бізнес, практики та підходи, що застосовувалися в ДПАУ, сама суть цієї організації неминуче повертали нас у часи «продразвьорстки», цькування непманів, Голодомору та перслідувань «цеховиків» доби Брєжнєва – податкова система України була (і лишається) конфіскаційною за власною суттю, а ДПАУ – інструментом з реалізації цієї «конфіскаційності».

Саме зусиллями Азарова, штат ДПАУ було роздуто надміру: так, у середині 1990-х, в Україні налічувалося близько 10000 підприємств, котрі сплачували значущі податки, та 70000 податкових інспекторів, що дорівнювало десь по 7 податкових інспекторів на одне підприємство-платника податків упродовж усього року.

Будучи втіленням байдужої свині, котру цікавлять лише жолуді, Азаров не розумів інших способів наповнення бюджету, окрім прямої чи прихованої конфіскації, зовсім не дбаючи й не цікавлячись тим, як жолуді ростуть і що для цього треба робити. Поки що, на жаль, підхід держави до оподаткування принципово не змінився, хоча й робляться спроби подолати корупцію в ДПАУ та очистити її лави від відповідного елементу.

Ця стаття є частиною серії «Сухі висновки з 23 років української незалежності»
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *