Чутки про можливу агресію з боку Придністров’я – перебільшення й нагнітання страху | Спільнобачення

Чутки про можливу агресію з боку Придністров’я – перебільшення й нагнітання страху

Сьогодні у пресі та соцмережах почали «ганяти» інформацію про ніби-то наявність 20 тисяч російських військових у Придністров’ї, котрі «висунулися» в Слободзію – «на рубіж з Україною».

«Спільнобачення» зв’язалося з власними джерелами у ПМР, більшість з котрих цю інформацію ставлять під сумнів – російський контингент у невизнаній республіці мізерний, бракує важкої і взагалі броньованої техніки.

Тим не менш, чутки поширюються. Кому це вигідно?

По-перше, Путіну – сіяти капітулянтські настрої в населенні Одеси, котра є ключовим українським портом на Чорному морі, та взагалі ключовим містом на Півдні. Також, маловірогідно, але розрахунок робиться на те, щоб українська армія також зв’язувала частину сил посиленою присутністю на молдовському кордоні.

По-друге, це смачний привід попіаритися для того молдовського полковника-ветерана (котрого досі мало хто знав узагалі).

По-третє, це вигідно роздрібним торгівцям, оскільки передвоєнні очікування стимулюють підвищений попит на товари першої необхідності: і, як мінімум, цей розрахунок справдився – вся Одеса вчора-позавчора стояла на вухах, посилено скуповуючи усе, що може знадобитися чи щезнути з полиць (і воно дійсно щезало).

Крім того, населення самого Придністров’я, попри дію на нього російської пропаганди (через телебачення, звісно ж), традиційно займало про-українську позицію і є етнічно, у більшості своїй, українським же: нагадаймо, що Лівобережжя Дністра, на території котрого було створено Молдавську АРСР, з котрою потім «возз’єднали» Правобережну Молдову, входило до складу України, і, після розпаду СРСР, навіть висловлювалася підтримка закликам повернути територію до складу України.Для населення самого Придністров’я, захоплення Одеси Росією є украй небажаним, оскільки:

  1. Де, у такому випадку, будуть вчитися та працевлаштовуватися придністровські студенти?
  2. З чого будуть жити придністровські контрабандисти?
Громадянин Росії, що намагався перетнути український кордон у травні 2013р.

Громадянин Росії, що намагався перетнути український кордон у травні 2013р.

Саме брак підтримки окупації серед придністровського населення є одним із найголовніших стримуючих чинників – адже, у більшості з них є український паспорт, і, якби вони хотіли, то вже б давно «вторглися» в Україну. А поки що ж, «вторгнення» з боку Придністров’я в Україну може відбуватися хіба що поодинокими замаскованими групами, як сталося у випадку з російським громадянином (на фото), котрий намагався нелегально проникнути на українську територію в багажнику легковика у травні минулого року.
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *