Швеція і Україна – з кожним роком все ближче | Спільнобачення

Швеція і Україна – з кожним роком все ближче

Андреас фон Бекерат і Андерс  Остлюнд

Андреас фон Бекерат і Андерс Остлюнд

1-го жовтня 2014р. таки відбувся відкритий захід шведського посольства на тему «Зв’язки Україна-Швеція – сильніші, ніж будь-коли» – такий собі звіт за перший рік каденцій чинного посла Королівства Швеції в Україні – пана Андреаса фон Бекерата. Захід було організовано за підтримки клубу знайомств та спілкування іноземців «Frydays», модератором був Андерс Остлюнд, що додало йому неформальності та дружньої обстановки.

В урочистій частині заходу, пан посол зачитав звичні для такої частини слова, з яких варто вичленити наступні ключові факти щодо двосторонніх відносин:

–          Шведи найбільше готові допомагати українцям у захисті від Росії (принаймні, про це свідчать дані останнього статопитування, згідно з яким 73% шведських респондентів підтримало європейські прагнення нашого народу – найвищий відсоток серед країн ЄС, де проводилося опитування);

–          Швеція була найбільшим інвестором в Україну – зараз уже ні, після виходу з ринку SwedBank‑у;

–          Посол (особисто) доклав певних зусиль, щоб між Києвом та Стокгольмом встановилося регулярне авіасполучення (рейс МАУ), таким чином, намагаючись збільшити потік шведських туристів до країни;

–          Українцям бракує високої самооцінки;

–          Україна – країна з найбільш неефективним керівництвом; себто, наші проблеми – не у бракові ресурсів (матеріальних чи людських), кепських перспективах чи невигідному положенні, а саме у нездатності цьому всьому дати раду, а також у тому, що уряд, система державного управління є найслабшою ланкою – не бізнес, не населення і не територія з її ресурсами.

Перша україномовна пралка Electrolux

Перша україномовна пралка Electrolux

Представниця шведського концерну Electrolux презентувала перший екземпляр повністю україномовної пральної машинки, до речі, виробленої на Івано-Франківському заводі Electrolux. Щоправда, сама презентація провадилася російською, але робила це громадянка України.

Гості заходу

Гості заходу

Пан посол зазначив, що нещодавно (14 вересня) у Швеції відбулися парламентські вибори, тож на уряд його країни чекають зміни в особовому складі. Поки що достеменно невідомо, якими саме вони будуть, однак не виключається, що фанат України та її адвокат у Європі та всьому світі, МЗС Швеції Карл Більдт не потрапить до складу нового кабінету міністрів. Однак, на наше питання, настільки стабільною лишатиметься позиція Швеції та її МЗС щодо України, нас запевнили, що незалежно від особового складу нового уряду, Швеція лишатиметься добре обізнаною у реаліях Східної Європи та, зокрема, України дипломатичною потугою і продовжуватиме реалізовувати давно затверджену стратегію розвитку стосунків з Україною.

Відкриттям цієї презентації стала шведська IT-компанія BeetRoot, що займається аутсорсингом програмного забезпечення, обравши (нетипово для цієї галузі) своєю базою Одесу (більшість аутсорсингових компаній базуються в Києві, Львові чи Харкові).  Маючи всього бизько 50 програмістів, ці молоді шведські хлопці не бояться інвестувати в розвиток ресурсного потенціалу – у Полтаві, де вони нещодавно відкрили свою другу в Україні філію, вони вже співпрацюють з місцевим ВУЗом, допомагаючи тому облаштувати навчання за фахом програмування.

Будь-хто, хто відвідав цей захід (котрий ніяк не назвеш лоббістською вечіркою – за напої усі платили самі, дехто на вході ще й робив внески) – попри свої вельми невеличкі розміри та вельми обмежені ресурси, Швеція робить непропорційно значний внесок у просування України в цивілізований світ, а також нарощує тут свою присутність.
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *