14.10.2014 як демонстрація справжнього обличчя ВО «Свобода» | Спільнобачення

14.10.2014 як демонстрація справжнього обличчя ВО «Свобода»

"Спецназ опозиції" у обличчях та діях

“Спецназ опозиції” у обличчях та діях

Зранку позавчора, 14 жовтня, я зв’язався з нашим полковником Невідомчим – дізнатися, що насправді відбувається під Верховною Радою; полковник сказав, що «зараз довго розмовляти не може, бо знаходиться поблизу Музею Верховної Ради».

Надвечір мені все ж вдалося поговорити з полковником. На питання «як справи?» він стомленим голосом поскаржився, що наймані відморозки ВО «Свобода» порвали йому арматурою бронежилет (!) (каже, що якби не «бронік», то отримав би наш полковник важкі ушкодження внутрішніх органів, найвірогідніше – печінки), а ще кілька його підлеглих офіцерів ВВ потрапило до лікарень з черепно-мозковими травмами та зламаною ключицею, не рахуючи чисельних  забоїв та синців, котрі вже ніхто й не рахує.

Коротка історія нашого знайомства з Полковником «Невідомчим»

Про ставлення попередньої влади до кадрових правоохоронців усім відомо – професіональних і чесних «витискали», «лейб-гвардією» були відморозки з «Беркуту». Нагадаю усім вам, що ВВ-шники з’явилися на Майдані 10 грудня – сидячи в у холодних «Богданах», не мовлячи ні слова (бо керівництво настрого заборонило вступати з протестувальниками у будь-які розмови), вони набивали в тілі смс-ок повідомлення «Ми з вами» і крадькома показували їх майданівцям через прохукані на склі прозорі шматки вікон. Їх поставили як «штрафбатників» і вони (замість беркутні) отримували левову частку «молотових», ракетниць і бруківки.

Звідки з’явився наш полковних Невідомчий? (Котрий про всяк випадок все ще бажає лишатися анонімним – бо у вищому керівництві повно як зрадників, так і підлабузників до діючої влади).

Однієї морозної ночі до намету колишніх «блакитних касок» на Майдані неупевнено підійшов невисокий на зріст чоловічок. Зав’язалася розмова – і колишній «оонівець», і невідомий гість швидко «пробили» один одного на справжність бойового досвіду та відповідної підготовки. Попридивлявшись до «миротворців» ще кілька вечорів, гість таки зізнався: він – полковник ВВ, у чиєму віданні знаходяться призовники-пацанята на одному з кордонів по периметру Майдану. Також повідомив, що знається на бойовому вишколі, анти-терористичній підготовці, чому й навчає своїх курсантів у одному з відповідних міліцейських учбових закладів Києва, а також, що не бачить гідного застосування цих навиків у даному місці «дислокації» – оскільки не вважає протестувальників ані злочинцями, ані терористами; бачить же, натомість, елементарне гроблення особового складу ВВ – того, у навчання котрого він вкладав час, душу і сили, – оскільки нести «вахту» у таких умовах і з таким забезпеченням і змінністю несе загрозу здоров’ю курсантів.

Коли розпочалася «Груша», полковник також усе зрозумів. Як і розуміли його «блакитні каски». Усі все розуміли, але зарадити тому було мало можливості – хіба радити бійцям «косити», щоб бодай якось вижити і зберегти здоров’я.

Багатьох дивує, яким чудом Майдан, де не було нормальної організації (як показали найчорніші дні 18-20 лютого) і де все трималося «на соплях», таки вистояв і чому Янукович утік?

Одни зі співробітників місії ООН, що симпатизував Майдану, однак мав право від імені свого відомства «інспектувати» місця протистоянь, зазначав, що під час обходу колон ВВ-шників, що стояли живим щитом для беркутні,  дедалі гострішим ставав сморід сечі й екскрементів – під загрозою ув’язнення/трибуналу бійцям забороняли відлучатися навіть до туалету, тож, можете самі здогадатися, як вони виходили з такого становища. Таким чином, ще задовго до появи інвалідів АТО у нас з’явилися інваліди ВВ – молоді хлопці, що втратили здоров’я і репродуктивні функції.

Зрозуміло, що така «жива загорожа» тікала за першої ж можливості. Тому, якщо на Майдані була слабка організація, то з боку влади була ніяка мотивація та моральний дух – іншими словами, Майдан не змогли розігнати тому, що з іншого боку все трималося на ще хлипкіших соплях.

Після Майдану, щойно почалася АТО, на базі ВВ, мов і не було нічого, почали створювали національну гвардію, а на відповідних навчальних базах отримало достойний вишкіл чимало бійців – як добровольців, так і призовників, і курсантів ВВ. І воюють/воювали вони так само, як і решта – щоправда, у них, на відміну від батальонів «Правого Сектору» немає такої піар-підтримки.

Про поважних депутатів ВОС та найнятих радикалів

За словами полковника, відморозки, що порвали йому броніка й гамселили його підлеглих арматурою і цепами, є найманцями – «попрацювавши на камеру» рівно до 12:00, вони тут же розійшлися, лишивши добряче розлюченим і побитим міліціянтам ідейних прапоро- і плакатоносців, 40 із яких і було затримано. Жодного з тих відморозків, що кидали вибухові пакети, вимахували ланцюгами чи жбурили бруківку в шибки Верховної Ради, затримано не було – до «важкої піхоти» вийшли депутати від «Свободи», відтіснивши внутрішні війська, і забезпечивши, таким чином, безперешкодний відхід своєму т.зв. «спецназові опозиції», перед тим навіть потиснувши декотрим з нього руки.

Таким чином, у сухому залишку: «Свободою» були найняті бики (причому, не вперше), яким безперешкодно дали «відтягтися» на міліції (котра, між іншим, внутрішньо симпатизує ідеям Майдану – таким, я подолання корупції, побудова правової держави, покарання злочинців, тощо); було затримано (вірогідно) ідейну молодь, котру ВОС використовує як гарматне м’ясо, щоб пізніше заявити, що «у парламенті, міліції та уряді ще повно кремлівських агентів, товариство, які садять наших побратимів і вказують нам, яких героїв нам вшановувати!», ну т.д. і т.п.

Логка дьогтю в діжці меду

Загалом же, як зазначають і зарубіжні, і вітчизняні ЗМІ та оглядачі, той день був дуже важливим для України – головним чином, з огляду на законопроекти, ухвалені тоді у Раді, зокрема, анти-корупційний пакет. Однак, через безлади на цьому законотворча діяльність закінчилася – а жаль, бо то був останній перед виборами день останньої сесії парламенту цього скликання.

Тож, за фактом, ВО «Свобода» домоглася чергової порції негативного іміджу нашої країни, що вельми «доречно» лягає на проведену перед тим інфопропаганду Кремля за кордоном про те, що «в Україні піднімає голову фашизм». Якими були справжні наміри ВОС, лишається тільки здогадуватися. Не варто виключати наступних цілей цього маскараду:

  • У черговий раз залучитися підтримкою націонал-патріотичного електорату та попіаритися перед діаспорою;
  • Відпрацювати відповідне замовлення Кремля/колишньої ПР (адже відомо, що «Свободу» фінансувала саме Партія Регіонів, стратеги котрої далекоглядно готували цей проект як жупел для поміркованого електорату, щоб забезпечити Януковичу перемогу на виборах 2015р.);
  • Зірвати прийняття призначених для голосування того дня законопроектів, оскільки, як влучно зазначив один оглядач, з їх прийняттям чимало пунктів передвиборчої програми багатьох партій просто втрачають сенс (у т.ч. й «Свободи»).

Я не виключаю, що «Свободою» в черговий раз зманіпулювали, однак, це її не виправдовує. Також, вважаю, що вже давно час відкривати додаткові деталі про взаємовідносини громадського сектору з «Об’єднаною опозицією», про котрі під час Євро-Майдану більшість громадських медіа воліли замовчувати, оскільки б у очах широкого загалу (особливо – жителів Сходу та Півдня) ці «деталі» дискредитували б, у тому числі, й імідж Майдану. Як і час рядовим членам партії та її симпатикам замислитися про доцільність підтримки партії з настільки протирічною історією, котрій, до того ж, заказано дорогу в зовнішню політику.

 

P.S. Щодо «протестів» строковиків напередодні, то вони, на думку полковника, також є замовними. Справжня Нацгвардія, принаймні, їх не підтримує. На мою думку, вони також чудово «лягають» у чийсь план зірвати останні дні останньої сесії чинної Верховної Ради і не дати прийняти важливі законопроекти – на щастя, бодай частково цей план не «вигорів».
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *