Прем`єра для дітей в Київській Опереті: музична казка “Кицькин дім” | Спільнобачення

Прем`єра для дітей в Київській Опереті: музична казка “Кицькин дім”

S1260030 7 грудня в Київській Оперетті відбулась чергова прем`єра. Чергова, проте не зовсім звичайна для дорослого (у всіх сенсах) академічного Театру. Оскільки цього разу цільовою аудиторією прем`єрної вистави виступили насамперед маленькі глядачі.

В репертуарі Київської Оперети вже є чимало вистав для дітей: наприклад, музичні казки “Білосніжка та сімеро гномів”,  “Чарівна лампа Алладіна”, “Пригоди Бременських музикантів”, “Чиполліно”, дитячий мюзикл “Острів скарбів” та інші. На цей раз на суд найвибагливішої дитячої публіки було представлено виставу “Кицькин дім” за мотивами відомої казки С. Маршака на музику П.Вальдгарда. Проте дорослі, які привели на прем`єру своїх діточок, теж не пожалкували, що марно витратили свій дорогоцінний час. Адже автори проекту з самого початку роботи над виставою позиціонували її як музичну виставу для дітей та дорослих.

Керівником проекту виступив художній керівник Театру Богдан Струтинський (колись він сам дебютував в Київській Оперети як режисер-постановник саме музичної казки для дітей). Як режисер-постановник вистави «Кицькин Дім» дебютував відомий актор Театру Оперети Микола Бутковський. Ще один вдалий дебют: хормейстера-постановника Сергія Нестерука. Чудові яскраві костюми – від Ірини Давиденко. Пластичне рішення балетмейстера-постановника Анжели Гречановської, що робить добре впізнаними всіх персонажів казки. У виставі задіяно багато молодих талановитих виконавців: Олена Арбузова, Євген Прудник, Дмитро Шарабурін, Ольга Федоренко, Галина Грегорчак та багато інших.

S1260034

Невмируща тема людських стосунків ховається у виставі за кумедними образами тварин, що діють у виставі. Кішка, Курка, Коза та інші персонажі-тварини – відображають різні людські характери та різну поведінку, зокрема в екстремальних умовах. Саме тому дорослі та діти – кожен на своєму рівні – однаково жваво сприймають те, що відбувається на сцені. А для дітей у виставі є ще й повчальний момент: як треба правильно поводитися з вогнем.

S1260042 Режисер-постановник вистави “Кицькин дім” народний артист України Микола Бутковський

S1260049  Керівник проекту заслужений діяч мистецтв України Богдан Струтинський

Художній керівник Театру Оперети Богдан Струтинський вважає, що кожний “дорослий” Театр має обов`язково приділяти пильну увагу репертуару для дітей, і таким чином, виховувати у нового покоління любов до театру, відчуття прекрасного, прививати змалку гарний театральний смак, адже Київська Оперета реалізовує проекти для дітей на такому ж самому високому рівні, як і проекти для дорослих. Саме завдяки цьому можна заохотити дітей та їх батьків частіше відвідувати театральні постановки, зробити їх справжніми поціновувачами театрального мистецтва, відноситися до Театру не тільки як до розваги, але як до складової загальної культури людини.

Всі учасники проекту, в один голос, стверджують, що працювати для дитячої аудиторії дуже цікаво та відповідально. Адже завдання поєднати яскравість, кумедність з глибиною піднятих у виставі тем – дуже складне. Проте трупа Київського Національного Театру Оперети у виставі «Кицькин дім» впоралась з цим завданням, як завжди, на ВІДМІННО.
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *