В джазі – Оперета! | Спільнобачення

В джазі – Оперета!

До Міжнародного дня Театру Київська Оперета приготувала глядачам приємний сюрприз. Два дні поспіль 27 і 28 березня на сцені та у фойє Театру лунав іскрометний джаз: нарешті, відбулась довго очікувана прем`єра мюзиклу «Sugar, або в джазі тільки дівчата».

M1160025

Художній керівник Театру і режисер – постановник вистави народний артист України Богдан Струтинський вважає, що звернення до постановки мюзиклу для Театру Оперети є природнім. Адже оперета і мюзикл  – жанри, в яких дуже багато спільного. Поява в репертуарі Театру ще одного яскравого мюзиклу – це  новий крок до глядача, який втомившись від своїх власних турбот, виснажений психологічно й емоційно у зв`язку з економічною кризою й тривалим конфліктом на Сході, воліє відпочити душею хоча б протягом двох годин.

Театр взяв на себе дуже складне завдання: поставити мюзикл, який не тільки з успіхом іде на Бродвеї та на інших музичних сценах світового масштабу, але ще й має прекрасну класичну кіно екранізацію – з неперевершеними Мерілін Монро в ролі Душечки і Джеком Леммоном в ролі Дафни. Треба наголосити, що постановники й виконавці з цим завданням впоралися з честю. Врешті, як завжди, коли за справу береться колектив Театру Оперети.

Події вистави відбуваються в США під час «сухого» закону і Великої депресії – глибокої економічної кризи, що спіткала країну на початку 30-х років 20-го сторіччя. Тотальне безробіття, повальні банкрутства підприємств і приватних осіб, безглузда заборона на державному рівні продажу й вживання алкогольних напоїв народили нові явища в суспільному життя США: бутлегерство (незаконне виробництво та торгівля алкоголем) і гангстерство. Все як сьогодні в Україні: бідні становляться ще біднішими, багаті або нічого не втрачають, або становляться ще багатшими за рахунок бідних, погіршення криміногенної ситуації у великих містах, тощо. У одних немає на що пообідати, інші – залишають в клубах за одну ніч цілі статки. У країні  – зброї більше ніж людей, які можуть її тримати в руках. Ціна людського життя – майже нуль. На тлі цього Апокаліпсису головні герої мюзиклу «Sugar, або в джазі тільки дівчата» не втрачають ані мрії щодо кращого життя, ані надії, що їх мрії, нарешті, збудуться. Вони не просто намагаються вижити – цього їм замало. Вони намагаються жити повним життям: робити улюблену справу, заробляти цим на життя, мріють про велике кохання. Змушене переодягання молодих безробітних музикантів, що стали свідками ганстерських «розборок», у жінок – заради спасіння життя – вони розглядають як короткий не дуже приємний епізод, котрий дозволить їм незабаром рухатися далі.

M1160030

Звичайно, що головний «персонаж» у виставі, як і в більшості мюзиклів – це Кохання. Кохання чисте і справжнє (лінія Джо – Душечка) або безглузде й кумедне (лінія Осгвуд –  Джеррі-Дафна). Та як завжди у мюзиклах, Кохання перемагає. Головна героїня – Душечка – знаходить в собі сили відмовитися від великих ілюзій заради великого справжнього кохання.

Постановочна частина вистави – бездоганна: сценографія, костюми, декорації, акторська гра, чудові вокальні та пластичні дані виконавців. На мій погляд, постановка перевершує музику Джула Стайна. Адже в самому мюзиклі є тільки кілька яскравих музичних номерів. При цьому постановники (режисер-постановник Богдан Струтинський, балетмейстер Вадим Прокопенко, хормейстер і диригент Ігор Ярошенко, художник Андрій Романченко, художники по костюмах Ірина Давиденко, Андрій Романченко)  взяли від музичного матеріалу максимально можливе. Отже, мюзиклу пощастило, що Київська Оперета виявила бажання втілити його в життя. Завдяки постановникам і виконавцям мюзикл «Sugar, або в джазі тільки дівчата» засяяв новими гранями.

M1160033          M1160037

Зрозуміло, що грати чоловікам жінок завжди складно. Але, як стверджує виконавець ролі Дафни Арсен Курбанов, також дуже цікаво. Чоловікам під час репетицій доводилося вчитися ходити на підборах, в жіночому вбранні, передавати характерні жінкам рухи, весь час змінювати голос з чоловічого на жіночий і навпаки. При цьому все це мало на сцені  у виставі виглядати не завжди кумедним, іноді – навіть трагічним, а найчастіше – просто природнім. Перевтілення було здійснено на самому високому рівні. Станіславський сказав би: Вірю!

Хочеться відмітити у складі виконавців, що грали 28 березня, справжні акторські здобутки: чудову гру Арсена Курбанова в ролі Джеррі-Дафни, народного артиста України, корифею Театру Миколи Бутковського в ролі мільйонера Осгуда Філдінга, а також дебют Андрія Григоренка в ролі Джо (Джозефіни).

M1160045          M1160049

Київська Оперета отримала права на постановку мюзиклу «Sugar, або в джазі тільки дівчата» строком на три роки. До речі, щоб отримати в репертуарі нову яскраву виставу, Театр виклав чималу суму за авторські права їх власникам, та буде сплачувати досить високі відсотки роялті. Проте свято, яке дарує Музика й Кохання глядачам, коштує набагато більше.

M1160055
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *