Конференція “Український музичний театр. Моделі та реальність” 5 червня 2016 в рамках музичного фестивалю “O-Fest” | Спільнобачення

Конференція “Український музичний театр. Моделі та реальність” 5 червня 2016 в рамках музичного фестивалю “O-Fest”

Вперше в рамках Музичного фестивалю “О-Fest”, який вже вчетверте проходить у Києві та Бучі, відбулась конференція на тему: “Український музичний театр. Моделі та реальність”(моделюємо майбутнє).

Можна сказати. що це була майже наукова конференція, адже більшість спікерів  – не просто театрознавці, а знані театрознавці: кандидати, доктори мистецтвознавства й професори.  Достатньо назвати їх імена: Заболотна Валентина Ігорівна, театрознавець, кандидат мистецтвознавства, професор; Черкашина-Губаренко Марина Романівна, музикознавець, доктор мистецтвознавства, професор; Веселовська Ганна Іванівна, театрознавець, доктор мистецтвознавства, професор; Фількевич Галина Миколаївна, музикознавець, кандидат мистецтвознавства, професор; Васильєв Сергій Геннадійович, театрознавець; Вергеліс Олег Анатолійович, заслужений журналіст України, Станіславська Катерина Ігорівна, доктор мистецтвознавства, професор, Книга Олександр Андрійович, художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша, ну, і звичайно, художній керівник Київського національного театру оперети, народний артист України Струтинський Богдан Дмитрович – ідеолог і організатор O-Fest.

Проте, при всій великій повазі до визнаних науковців та їх думок, було видно, що практики (Богдан Струтинський та Олександр Книга), а також нечисельна, але дуже зацікавлена публіка  у залі, відверто нудьгують. Тільки вже наприкінці конференції Сергій Васильєв і Олег Вергеліс трохи пожвавили розмову.

Безумовно, конференції, круглі столи та інші подібні заходи конче необхідно проводити в рамках музичних та інших професійних фестивалів. Адже саме на них відбувається обмін досвідом  і думками між науковцями, театральними критиками, режисерами, виконавцями й широким загалом, який цікавиться мистецтвом, зокрема музичним мистецтвом. І ми вже з нетерпінням чекаємо, що на наступний рік O-Fest запропонує навіть не одну таку конференцію, а кілька заходів для обговорення проблем розвитку музичного театру не тільки в Україні, а в усьому світі.

Побажання: 1) або зменшити кількість спікерів при збереженні кількості запрошених до обговорення, або суворо регламентувати виступи спікерів 3-5 хвилинами за умови також дуже суворого дотримання ними теми конференції та заявленої теми доповіді; 2) залучати до обговорення всю залу, до якої запрошувати більше зацікавленої молоді. Адже хочеться поговорити не про історію Театру, яку можна прочитати в книгах з мистецтвознавства, а про його  МАЙБУТНЄ!

Найголовніший висновок конференції, до якого прийшли всі  учасники, в тому, що майбутнє музичного театру, як й інших театральних жанрів:  у поступовому виході за сталі жанрові рамки, у змішанні жанрів і напрямків, у народженні нових жанрів на перетині різних видів мистецтв. А для цього треба готувати глядача, який звик до сталих жанрів, ПОСТУПОВО. З чим не можемо не погодитись…

https://www.facebook.com/spilnotv.culture/photos/?tab=album&album_id=614229088728078
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *