#СпільноДія. Анонс: У с.Чайки – міні-йолка і міні майдан: ОСББ захопили тітушки з колишнім ЖЕО | Спільнобачення

#СпільноДія. Анонс: У с.Чайки – міні-йолка і міні майдан: ОСББ захопили тітушки з колишнім ЖЕО

Внутрішній двір ЖК "Брест-Литовський" - саме там сьогодні увечері буде міні-Майдан, котрий має шанси закінчитися перемогою громади

Внутрішній двір ЖК “Брест-Литовський” – саме там сьогодні увечері буде міні-Майдан, котрий має шанси закінчитися перемогою громади

Спільнобачення запускає новий формат – “Спільно-Дія”, у рамках якого наша команда просуватиме прогресивні ініціативи та позитивний досвід у обстоюванні прав громадян, створенні нових форматів кристалізації громадянського суспільства, активної участі медіа у тих процесах – не лише як спостерігача і висвітлювача тих подій, а й у якості радника, посередника, започаткувальника позитивного досвіду з метою його розмноження. Одним із напрямків “Спільно-Дії” є допомога у створенні органів самоорганізації населення та закріплення їхніх позиції.

До “Спільно-Дії” звернулося нещодавно створене ОСББ “Брест-Литовське” (с.Чайки, Києво-Святошинський район)  – його було  створено 19.10.2013р., у легітимний спосіб, визнано дійсним.
Було 2 судових позови щодо ніби-то нелегітимності створення ОСББ – обидва суд відхилив.
25.12 спливло 2 місяці з моменту створення ОСББ, упродовж котрих попередній балансоутримувач (ЖЕО ТОВ “Екожитлосервіс”)  мав звільнити приміщення й передати усе на баланс. Оскільки ЖЕО й надалі відмовлялося (під різного роду формальними відмовками) звільняти приміщення й передавати майно на баланс ОСББ (при цьому продовжуючи збирати платню і погрожуючи активові та членами ОСББ відключенням від комунальних послуг), останнє було змушено виставити ЖЕО із приміщень.
Оскільки колишній забудовник (фактично – власник ЖЕО) був “на мілині” (по грошах), силового протистояння тоді вдалося уникнути. Викликаний на місце колишнім ЖЕКом наряд міліції старанно зібрав покази, але складу злочину в діях ОСББ не виявив.
Забудовник, розуміючи, що обслуговування цього будинку (і, буквально, оббирання його мешканців) – надто ласий шматок, відмовлятися від якого він не готовий без бою, десь знайшов кошти, найняв “тітушок”, і водночас – заручився підтримкою Києво-Святошиньскої РДА та сільради (П.-Борщагівської), підкупили найняту ОСББ охорону, і вранці, доки актив ОСББ збирався на засідання у РДА (куди їх покликала РДА) зайняли приміщення знову (при підтримці “тітушок”). Напередодні “тітушки” побили найнятого ОСББ двірника.
Крім того, як бачиться, РДА споїм закликом на “планьорку” відволікло актив ОСББ від головного – спланованого заздалегідь рейдерського захвату приміщень ЖЕКом. Під час самого засідання у РДА, її керівництво раптом почали гнути лінію, що “ОСББ – дійсно незаконно намагається взяти на баланс”. Тобто, саме створення ОСББ вони підтримали (бо їм треба давать в АП план по створенню таких ОСББ регулярно), але щоб воно запрацювало – не хочуть (бо, вочевидь, у “долі” з ЖЕКом-забудовником).
Актив ОСББ налаштований рішучі відстояти свої права цього ж вечора – о 19:00 плануються загальні збори правління ОСББ, на яких буде сплановано відвоювання незаконно захоплених ЖЕКом приміщень, о 20:00 – загальний збір членів ОСББ (себто, простих мешканців) і повернення приміщень законному власникові – тобто, мешканцям. 
Прикметно, що посеред двору житлового комплексу стоїть ялинка, навпроти якої – приміщення ЖЕКу. Саме навколо місцевої “йолки” зберуться “брест-литовці” на свій міні-майдан, щоб піти до міні-АП (колишнього ЖЕКу) і підтвердити право бути хазяями на своєму міні-клаптику землі. Перенесення Майдану на місця – починається, і “Спільнобачення”, як завжди, забезпечує пряму трансляцію.
Див.також:Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *