#СпільноДія. Захисники «Брест-Литовської» фортеці. Валерій Дротенко | Спільнобачення

#СпільноДія. Захисники «Брест-Литовської» фортеці. Валерій Дротенко

Strilchyk_zbory_2009

Стрільчик Василь Олександрович (керівник ЖЕО ТОВ “Екожитлосервіс”), у боротьбі з мешканцями будинку, котрий він обслуговує, не гребує найбруднішими методами

Готовність керівника ЖЕО п.Стрільчика Василя Олександровича заради шалених прибутків, що їх приносило йому та забудовникові хижацьке управління комплексом, наражати на небезпеку здоров’я та, не виключено, життя мешканців та їхніх дітей (а в будинку – більшість молодих сімей, з дітьми до 10-річного віку), свідчить про його нелюдськість та злочинність. 

В буквальному сенсі комунальна війна триває у одному із західних передмість Києва – у с.Чайки, на житловому комплексі «Брест-Литовський» (вул. Печерська, 2-6), котрий вже давно охрестили «Брест-Литовською фортецею»: мешканці-співвласники захищаються від хижацького визискування ЖЕКом, котрого їм нав’язав колишній забудовник комплексу.

Як відомо, 19 жовтня 2013р. мешканці ЖК у легітимний спосіб створили ОСББ, до чого їх вимусила висока ціна та низька якість послуг, погіршення стану будинку та відверто скотське ставлення до мешканців ЖЕО, «накинутого» колишнім забудовником (ТОВ «Екоінвестбуд»). Однак, ЖЕО відмовилося передавати комплекс на баланс новоствореного ОСББ. З тих пір конфлікт між старим ЖЕО та мешканцями перейшов у гарячу стадію конфлікту (див. попередні репортажі у нашому досьє), який уже понад тиждень моніторить «Спільнобачення» у рамках старту нашого проекту «Спільно-Дія».

Чергова стадія ескалації конфлікту сталася позавчора, 13 січня: з самого ранку на форумі мешканців почали з’являтися скарги на стійкий та дедалі нестерпніший запах фекалій у одній з 8-ми секцій будинку – 8-ій. Будь-які звернення мешканців і прохання якось зарадити ситуації старе ЖЕО (ТОВ «Екожитлосервіс») ігнорувало (нагадаємо, з 10.01 воно знову самовільно захопило приміщення ЖЕКу, використовуючи найманих осіб відверто кримінальної зовнішності). В умовах бездіяльності старого ЖЕО та неможливості отримати доступ до підвальних приміщень (всі ключі від них «Екожитлосервіс» вилучив), що допомогло б оперативно діагностувати та усунути проблему, мешканці знову зібралися на загальні збори. Збори старе ЖЕО проігнорувало, на заклики зборів вийти чи впустити їх до приміщень ЖЕО, або ж сумісно оглянути підвали, – жодної відповіді.

Тим часом, упродовж вечора кільком дітям мешканців 8-ї секції стало зле і їх, вірогідно, з інтоксикацією, забирала швидка. Будучи практично у розпачі, мешканці викликали міліцію й МЧС (остання, приїхавши і «встановивши, що жертв та руйнувань немає», поїхала).

До звичайного наряду міліції згодом приєдналися начальники відділу зв’язків з громадськістю та заступник начальника Києво-Святошинського райвідділу міліції. Кілька разів міліціонери піднімалися в квартиру до керівника ЖЕО Стрільчика В.О., намагаючись його умовити (!) вирішити ситуацію, на що Стрільчик відказував, що доступ до підвалів він не надасть, як і до приміщення ЖЕО, навіть у присутності міліції, мотивуючи це тим фактом, що мешканці «захоплять ці будівлі» (хоча ЖЕО вже 2.5 місяці як мало передати їх на баланс ОСББ).

Врешті-решт, сантехнік ЖЕО відкрив підвал 8-ї секції, куди спустилися представник міліції, ЖЕО, ОСББ та кореспондент «Спільнобачення». Опустимо сморід, котрий там панував (на жаль, його ще не навчилися «знімати» як відео чи звук), звернемо увагу на кілька деталей:

  1. За словами сантехніка ЖЕО, «відбулася аварія» – ніби-то «прорвало» каналізаційний вивідний патрубок, через котрий все й полилося; за його ж версією, далі ЖЕО викачало нечистоти – за виключенням тонкої плівки (0.5-2 см) по усій площі підвалу.
  2. Представник ОСББ Вячеслав Мартинюк (інженер із багаторічним досвідом керування ЖКГ) поставив під сумнів, що цей патрубок могло би прорвати, таким чином, підозрюючи умисне відкриття патрубку ЖЕКом за розлиття фекалій на підлогу;
  3. Також не на користь «аварійної» версії свідчить те, що будинок достатньо новий, аби там могла статися подібна аварія, а також відсутність слідів на стінах, що практично прилягають  до патрубка – якби він дійсно розривався, остаточному зриву передувало би розбризкування фекальної рідини з-під клапана, чого присутні не помітили (окрім характерного для подібного підтоплення сліду на стінах внизу, понад підлогою).

З іншого боку, чимало мешканців засвідчили, як декотрий час тому були свідками висловлювання з боку п.Стрільчика, де він давав зрозуміти мешканцям, що він, Стрільчик, (дослівно) утопить “у власному гімні вас, якщо не перестанете писать жалоби по інстанціях”. Той факт, що ЖЕО, ніби-то усунувши «аварію» (тобто, «викачавши» фекалії), одразу ж не звернулися до відповідних служб із заявкою провести терміново десептизацію приміщення, також свідчить на користь того, що це  була т.зв. «планова аварія» (себто, диверсія-репресія з боку ЖЕО), аби “натиснути” на ОСББ та звичайних мешканців. Прикметно, що у тій самій 8-ій секції проживає один з членів правління ОСББ та його давній активіст, юрист Олексій Орловський (його донька теж постраждала і її забрала швидка того вечора).

Svitlana_Vas_Strilchyk

“Солодка парочка”: керівництво ЖЕО ТОВ “Екожитлосервіс” Світлана Василівна Воробйова та Василь Олександрович Стрільчик. Саме руками цих людей забудовник отруює життя мешканцям.

Готовність керівника ЖЕО п.Стрільчика Василя Олександровича заради шалених прибутків, що їх приносило йому та забудовникові хижацьке управління комплексом, наражати на небезпеку здоров’я та, не виключено, життя мешканців та їхніх дітей (а в будинку – більшість молодих сімей, з дітьми до 10-річного віку), свідчить про його нелюдськість та злочинність. Найближчим часом правління ОСББ планує подати заяви про злочин до правоохоронних органів за цей інцидент.

P.S. Після довгого й наполегливого стояння на морозі у ніч з 13 на 14 січня 2014р., ініціативній групі ОСББ “Брест-Литовське” таки вдалося зайняти приміщення ЖЕКу. Цілком очікувано, керівництво ЖЕО ТОВ “Екожитлосервіс” тут же викликало міліцію, котра в черговий раз взяла пояснення у обох сторін, порушень законодавства не виявила і покинула місце події.

Стрільчик (директор ТОВ “Екожитлосервіс”) та Світлана Василівна Воробйова – його заступник (і співмешканка за сумісництвом), котрі доти весь час ховалися від народу, таки вийшли на вулицю (десь о 3-4-й ночі) і, стоячи на призьбі ЖЕКа переконували дільничого міліціонера, що це “ОСББ саме все підстроїло, саме все затопило, а на нас звертають”.

Жовтий пил, котрий Ви бачите на підлозі та стільцях приміщення – порошок із вогнегасників, котрими “зачадили” приміщення ЖЕКу двоє осіб кримінально-дебільної зовнішності, котрих найняв В.О.Стрільчик, щоб не пускати до приміщення членів ОСББ, про що наступний діалог:

Як бачимо, активісти ОСББ наприкінці цього відео кажуть Стрільчикові “до побачення, а точніше – прощавайте!”. Сподіватимемось, що так воно й станеться найближчим часом.

P.P.S. Оскільки основним пріоритетом для працівників ОСББ на даний момент є не війна з ЖЕО, а якнайшвидше усунення проблеми у 8-й секції, наступного ж ранку (14.01.2014) його активісти зайнялися пошуком організації, котра проведе кваліфіковану й термінову десептизацію підвального приміщення. У т.ч., було зателефоновано й до санепідстанції, де їм пояснили, що ” … санстанція цим не займається – по законодавству це входить у обов’язки ЖЕО. Тому, звертайтеся в ЖЕК, а якщо не допоможе – то у сільраду”.

Попередні статті на тему:

#СпільноДія. Активістові ОСББ “Брест-Литовське” погрожували після вчорашніх зборів

#СпільноДія. Анонс: У с.Чайки – міні-йолка і міні майдан: ОСББ захопили тітушки з колишнім ЖЕО

 

#Євромайдан #Euromaidan #spilno #spilnotv #spilnodiya #спільнодія

 

 
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *