ПРЕС-КЛУБ (ПОСТФАКТУМ) Озброюватися? Кому і Навіщо? (Відео) | Спільнобачення

ПРЕС-КЛУБ (ПОСТФАКТУМ) Озброюватися? Кому і Навіщо? (Відео)

 Громадська ініціатива зі створення закону про зброю.

За участю: голови Української Асоціації власників зброї Георгія Учайкіна, голови Української федерації професіоналів безпеки Сергія Шабовта, президента федерації прикладних стрілецьких видів спорту Сергія Львовича.

Тема «персонального зброї», за якою розгорнулася дискусія у прес-клубі, виявилася досить гострою, мабуть тому, що має безпосереднє відношення до безпеки кожного з нас.

На сьогодні таке важливе питання функціонування суспільства, як обіг зброї досі законодавчо не врегульоване. Обіг зброї нормується не законом і навіть не підзаконним актом, а відомчим наказом МВС № 622 від 21 серпня 1998 року. Натомість в таких країнах колишнього СРСР як Молдові,  в Литві,   в Латвії  та в Естонії, з середини 90-х років існує закон про зброю. Цими законами регулюється обіг вогнепальної зброї, зокрема громадяни цих країн можуть мати у власності та носити при собі вогнепальну короткоствольну  зброю.

В Україні такого закону нема. Більше того за остання роки було щонайменше 15 варіантів закону, жоден з яких не дійшов навіть до голосування у сесійній залі Верховної Ради. З одного боку правом на володіння довгоствольною вогнепальною зброєю, за офіційними даними МВС, скористалося біля мільйона наших співгромадян (неофіційний підрахунок дає принаймні вдвічі більшу цифру), з іншого боку в ЗМІ постійно мусується тема того, що озброєний громадянин це проблема. Суспільство жахають: “якщо українцям надати можливість володіння зброєю, зокрема коротко ствольною, то вони “нап’ються і перестріляють один одного”.

Тому  у досить гострiй та відвертій розмові наші гості пояснили всім присутнім та інтернет-глядачам: У чому полягає суть проблеми володiння зброєю? Хто і чому гальмує просування законопроекта? Яким чином його слід розробляти та обговорювати? I взагалі, – навіщо українцям зброя і чи можна без неї захиститись від бандитів.

Так Георгій Учайкин в своїй доповіді зазначив, що головне завдання сьогодні, – розвіяти міфи та стереотипи щодо зброї, детально роз’яснити аспекти володіння, і всебічно в ГРОМАДСЬКОЇ дискусії обумовити формат закону. На жаль, констатує, Георгій у вітчизняних ЗМІ проблему трактують однобоко, говорять про неї та про самосвідомiсть українців упереджено.. Тому ініціатори розробки закону йдуть до представників ЗМІ та громадськості, з перш за все з просвітницькою метою.

«Можливо ви не знаєте, але сьогодні на Україні легальними власниками зброї вже є приблизно під 2 млн. громадян. Підкреслюю – легально зареєстрованих з отриманням дозволу. Вони мають зброю у власному володінні і при цьому нічого кримінального з цією зброєю навкруги нас не відбувається. Для наочності, зазначає Учайкін, можна навести той факт, що нині у кожному багатоквартирному будинку, вже є щонайменше по 2-3 власника легальної зброї. Відсутність ексцесів свідчить про те, що якби про нас не казали певні представники влади та ЗМІ, – Українці досить вихована, чемна нація, яка здатна володіти зброєю. Також він зазначив щоМи завжди будемо йти на зустріч будь якому виданню, незалежно від його статусу, рівня, регіонального розташування, будемо робити все можливе щоб надати максимально інформацію, але просимо вас одне – давайте обговорювати і бути ОБ’ЄКТИВНИМИ. Щодо необхідності надання громадянам прва на придбання та носіння короткостовльної вогнепальної зброї Георгій Учайкін зазначив: Закон, який надає право захисту себе з короткоствольною нарізною зброєю, виконує головну функцію – він ніколи не дасть можливість зрозуміти злочинцю, чи озброєна його потенційна жертва чи ні? Це означає, що правопорушник можливо подумає, – а чи варто ризикувати, якщо потенційна жертва зможе себе захистити.

Сергій Шабовта розкрив фактичну ситуацію з існуючим вже майже рік в Україні законом   «Про охорону діяльності» та зазначив, що в цивілізованих країнах давно мають закони, які не тільки врегульовують роботу професіоналів, пов’язану з безпекою, але створюють в самому суспільстві модель, яка дозволяє в тих ситуаціях, коли ця об’єктивна потреба існує, надавати можливість озброєння охоронців тою самою вогнепальною зброєю. Сергій Шабовта підсумував: я думаю що саме ця дискусія, на яку нас сьогодні запросили – це початок важливої, дуже складної але необхідної суспільству розмови, яка повинна бути об’єктивною та професійною, та не пов’язаною з застарілими штампами. Щодо місця приватних охоронних структур в системі суспільної безпеки, Сергій Шабовта зазначив: ….тільки перетніть кордон України з Польщею і ви побачите в рази меншу кількість поліції, і в рази більшу кількість приватних охоронних структур, які поліція задію є для охорони громадського порядку. І так в у всьому цивілізованому світі.

Сергій Львович закцентував свою промову на тому, що «одна из основных частей Проекта по закону об оружии, которую мы хотим доработать и подать на рассмотрение в Верховную раду – это изменение системы и уровня подготовки, которые действуют на сегодняшний деньЯ назову три основные проблемы с этим связанные: 1) морально устаревшая система подготовки к владению оружием, которая  действует сейчас. 2) Отсутствие какой бы то ни было ответственности среди тех, кто эту подготовку проводит.  3) Понимание ответа на вопросы – зачем и каким образом оружие может носиться с собой не только в целях самообороны?

В этом смысле, пример многих стран предлагает переходную и потому приемлемую для Украины форму  – это право на владение, и право на ношение оружия, которые разделены законодательно. Например, человек, который увлекается стрелковым спортом, как активным досугом – получает разрешение на право владения оружием. После чего, он может приобрести пистолет или револьвер, и имеет право транспортировать его на стрельбища или стрелковые объекты с соответствующими лицензиями. При этом он не имеет право на ношение оружия. Отличия между «ношением» и «транспортировкой» оружия  в том, что оно транспортируется в специальном чехле или переносном чемоданчике, разряженное и закрытое на ключ».

Доповідачі наголосили, що ніхто не намагається полегшено підійти до проблеми зброї. І взагалі, поява основного закону про зброю, не є закликом до массового озброєння суспільства. Але вони наполягають на тому, що: закон, це є об’єктивний інструментарій цивілізованої держави на регулювання відносин громади зі зброєю. Громада  сама підпорядковуючись умовам цього закону в праві приймати для себе рішення. Якщо воно відповідає всім нормам, які закладені в сам закон, то громадянин чи громадянка, зможуть придбати, користуватись та проходити навчання, бути підпорядкованим певним процедурам перевірок і т.д. Але треба розуміти що такий закон, – є інструмент об’єктивного існування цивілізації в нашій державі. І нехай дискусія про закон буде неоднозначною і складною, але вона необхідна суспільству, причому в максимально відкритій формі.

Власне проект закону буде творити суспільство за допомогою інтернету. Ініціативна група обрала ресурс не в форматі форуму, а у форматі сайту за принципами WIKI – це ресурс Української асоціації власників зброї. Вже сьогодні там працюють15 модераторів і величезна кількість партнерів. Г. Учайкін повідомив: “У нас було завдання не притягувати до себе трафік, а розповсюдити інформацію по всій Україні. Зайдіть на будь-який зброярський тематичний форум і вивідразу потрапите на потужну дискусію в десятки сторінок. Учасники самi обирають модератора, який може вносити пропозиції нам, і завжди видно, хто вніс яку пропозицію. Дискусія йде по всійУкраїні, не тільки на професійних, але i на загальних, наприклад, міських форумах. Навіть звернулися росіяни, кажуть: ми в шоці! Чим російський форум може вам допомогти? Ми домовились і зараз вони будуть допомагати. Це справжня громадська ініціатива”.

На останок для всіх присутніх була проведена реєстрація на семінар з питань зброї для представників ЗМІ. Це перший з низки семінарів, які націлені на інформування журналістів про теоретичні та юридичні факти стосовно обігу зброї. Також семінари включають до себе практичну частину яка складається як з ознайомлення з матеріальною частиною різноманітних зразків вогнепальної зброї, так і практичні стрільби під керівництвом досвідчених інструкторів.

Все відео можна подивитись тут:
Приєднатись до дискусії

Ваша адреса не буде відображатися. Обов'язкові поля позначені *