Спільнобачення | Archive for жовтня 2014

жовтня 2014

Історія ВВП і консенсус-прогноз (джерело – ДТ)

Держкомстат опублікував оперативні оціночні даніпо ВВП за 3-й квартал поточного року, з чого слідує, що ВВП у порівнянні з 3-м кварталом минулого року, знизився на 5.1%, а прогнозоване річне падіння ВВП має скласти 9%.

На думку провідного експерта StandardCharteredбанку Тімоті Еша, це, у нинішніх умовах «рівноцінно зростанню» – беручи до уваги втрату частини територій, що сукупно були відповідальні за 15-20% ВВП, а також руйнування, витрати на війну та спадок попереднього уряду. Нагадаємо, що попередні оцінки очільниці НБУ Гонтарєвої  складали щонайменше 10% падіння ВВП. Також, із затуханням конфлікту на Донбасі (якщо воно протримається), можна говорити про певну макроекономічну стабілізацію.

Сприйматимемо це як важливу добру новину, котра, на жаль, «затирається» галасом на другорядні, однак, сенсаційні теми.

Українська класика на ГОГОЛЬFEST-2014. Камерна сцена. Театр Маскам Рад презентує камерну виставу за оповіданням Володимира Винниченка “Чудний епізод”. У головній ролі Оскар Янсонс. У виставі збережено мову й літературний стиль початку 20-го сторіччя.

Романтична історія одного невеличкого епізоду з життя художника. Роздуми на теми дуальності людської природи та пошуків творчих людей в розумінні цієї дуальності. Події відбуваються десь в Європі: чи то в Парижі, чи то в Мадриді, або в будь-якому іншому європейському місті. Можливо, це відбулось давно – ще перед Першою Світовою війною, можливо, відбувається саме зараз…

СЦЕНИ З ВИСТАВИ МОЖНА ПОДИВИТИСЯ ТУТ:

Щоденник JoyFest-2014. 12.10.2014. Закриття

В цей день було:

 • Трайбл-соло “Метелик” від Надії Панкової, Школа трайблу Red Raven Art Studio (Донецьк, Україна) 
 • Хореографічний номер American Tribal Style у виконанні дуету Євгенії Корохової та Надії Панкової, Школа трайблу Red Raven Art Studio (Донецьк, Україна) 
 • Вистава “Станція або розклад бажань на завтра” у виконанні Київського аматорського драматичного театру “Яблоко” (Київ, Україна)
 • Дитячий майстер-клас “Вдягаємо маски! Боді-арт для всіх” від Red Raven Art Studio (Донецьк, Україна) 
 • Театральний мастер-клас на тему “Взаємодія з партнером і простором” від керівника Театральної студії DramaSchool, викладача акторської майстерності, сценічної мови та сценічного руху на базі тілесно-орієнтованої терапії Анни Горянської 
 • Ввистава за відомим оповіданням О.Генрі “Святиня” у виконанні Відкритого неакадемічного театру “Маскам Рад” (Київ, Україна)
 • Майстер-клас д з бойових постановок (сценічний рукопашний бій, робота з протектованною зброєю) від Народного театру історичного костюма “Святогор” 
 • Авторська біографічна вистава про видатних жінок сучасності “В об’єктиві – жінка” у виконанні акторів Театру “Образ” (Київ, Україна)
 • Виступ від Школи танцю “Срібна Мавка” та танцювальний майстер-клас у стилі слов’янський  трайбл від танцівниці та вихователя Олени Коломієц
 • Лялькова вистава для усієї родини “Noor and the Little Bird” у виконанні Театральної групи Arab Origami center and Ibn Danial Theater group (Александрія, Єгипет) 

ДИВИТИСЯ ВІДЕО:

Відкриття виставки “Театр есть искусство отражать” 10.10.2014 в камінній залі Київської фортеці. Виставку відкрито в рамках ІІ-го Міжнародного фестивалю народних театрів та аматорського мистецтва JoyFest-2014. З експозицією можна ознайомитись з 10 до 30 жовтня 2014 року. Куратор виставки Юлія Риндіна. НІАМ Київська фортеця – співорганізатор JoyFest

ДИВИТИСЯ ВІДЕО:

 

Позачергові вибори народних депутатів 26.10.2014. Київ. Виборчі округи № 221,222,223.

Низька явка. В Київі все спокійно – по-європейськи.

ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Уточнені дані анонсовані на 23:00

екзитпол

 

Партії Президента Петра Порошенка, Прем’єра Арсенія Яценюка, а також мера Львова Андрія Садового проходять у Верховну Раду восьмого скликання. За ними слідують вихідці з Партії регіонів, які сформували «Опозиційний блок». Далі йдуть сили Олега Ляшка, Олега Тягнибока і Юлії Тимошенко.

Такі результати Національного екзит-полу оприлюднила в Укрінформі голова Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

«Блок Петра Порошенка» набрав 23% голосів, «Народний фронт» Яценюка – 21,3%, «Самопоміч» Садового – 13,2%, «Опозиційний блок» колишніх регіоналів – 7,6%, «Радикальна партія» Ляшка – 6,4%, ВО «Свобода» Олега Тягнибока – 6,3%, «Батьківщина» Юлії Тимошенко – 5,6%.

Компартія (2,9%), «Сильна Україна» (2,6%) Сергія Тігіпка, «Правий сектор» (2,4%) Дмитра Яроша і «Громадянська позиція» (3,5%) Анатолія Гриценка в Раду, виходячи з даних екзит-полу, не потраплять.

Нагадаємо, уточнені дані будуть озвучені на прес-конференції о 23:00.

Національний екзит-пол’2014  провів Консорціум «Національний екзит-пол’2014», до якого входять Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Джерело – Укрінформ

Фото unt.ua

В Харьковской области на округе 175 задержан мужчина, предлагавший избирателям деньги за голосование за определенного кандидата, сообщил советник главы ОГА Сергей Стороженко. “У нас есть случай в Дергачевском районе, когда правоохранители задержали человека, который платил 200 грн до захода на участок и обещали еще 200, если эти люди проголосуют за конкретного кандидата”, — сказал Стороженко на брифинге в воскресенье.

Он также опроверг информацию, распространенную в соцсетях, о том, что Лозовской горсовет (округ 179) якобы захватили вооруженные люди.

В штабе “Блока Петра Порошенко” заявляют о попытках сорвать избирательный процесс на 217 округе в Киеве. “Фактически целый день в 217-м округе не работала система “Выборы”. Формальная причина заключалась в том, что вчера было принято решение сомнительного юридического характера о том, чтобы заменить системного оператора и двух технических сотрудников, которые отвечали за эту систему”, — сообщил заместитель руководителя избирательного штаба Роман Зварич на брифинге в воскресенье. По его словам, лица которые должны заменить устраненных сотрудников в соответствии с законодательством, должны пройти проверку СБУ, а этого не было сделано. Он добавил, что окружная комиссия после многочисленных обращений со стороны ЦИК вернула бывших системных операторов.

По состоянию на 13:00 26 октября в Киевской области было зарегистрировано 527 сообщений о правонарушениях во время проведения внеочередных выборов в Верховную Раду. Об этом свидетельствовали данные интерактивной карты “Выборы 2014”.

В городе Фастове Киевской области возле одного из участков работники милиции обнаружили автобус “Богдан”, в котором находилось двадцать молодых человек без документов. Как сообщили в отделе связей с общественностью Главного управления МВД Украины в Киевской области, граждане представились студентами одного из столичных вузов. По их словам, они ездят по участкам с целью проверки хода голосования. На вопрос, какую организацию или партию они представляют, молодые люди не смогли ответить. Работники милиции задержали группу пассажиров автобуса и доставили их в Фастовский горотдел милиции, где устанавливают их личности и цель пребывания в городе возле избирательных участков. Ранее сообщалось, что в Одессе лица спортивной наружности с удостоверениями журналистов контролируют студентов, фотографирующих бюллетени в кабинках.

Наибольшее количество нарушений — 343 — было зафиксировано в селе Палянычинцы (Фастовский район).

В самом Киеве данный показатель был почти на порядок меньше — всего 38 правонарушений.

Показатель столичного региона более чем в два раза превысил количество аналогичных обращений из Одесской области (211). В самой Одессе наблюдатели зарегистрировали 136 сообщений о нарушениях выборного законодательства.

Больше сотни подобных случаев по состоянию на 13:00 дня голосования были установлены в Николавской (126), Львовской (122), Закарпатской (116) и Запорожской (104) областях.

Так, например, в Одессе на участке №511098 округа №133, расположенном в Одесском государственном экологическом университете, задержали студента из Ривне, который признался, что ему якобы обещали 200 грн за голос в пользу одного из кандидатов.

Студент фотографировал бюллетени в кабинке для голосования.

В Чернигове милиция проверяет информацию почти о 200 человек, которые намерены организовать “избирательные карусели”.

В управлении МВД Черниговской области сообщили, что утром сотрудники ГАИ и “Самообороны” остановили четыре автобуса, в которых находились около 200 человек. Пассажиры заявили, что они журналисты и едут в округ №207.

Во Львовской области в день внеочередных выборов в Раду фиксируют случаи незаконной агитации.

“На 12:00 зафиксированы 5 обращений о нарушениях избирательного законодательства, преимущественно факты незаконной агитации”, — рассказала начальник отдела связей с общественностью ГУМВД во Львовской области Светлана Добровольская.

На одном из избирательных участков Львова задержали нетрезвого мужчину, пытавшегося вынести избирательные бюллетени, сообщает отдел связей с общественностью ГУМВД Украины во Львовской области.

По данным милиции, мужчина отказывался бросить бюллетени в урну, поскольку у него появились подозрения, что бюллетени поддельные. Его задержали и отправили на медицинское освидетельствование.

В том же районе на один из участков пришел 74-летний мужчина и начал нарушать общественный порядок. После замечаний от членов избиркома и сотрудника милиции он покинул территорию участка.

Также, по данным милиции, в Николаевский райотдел поступило сообщение от одного из журналистов о том, что в одном из населенных пунктов района неизвестный от имени одной из политических сил совершает подкуп избирателей. В данное время этот факт проверяют сотрудники ОВД.

Всего на территории области в воскресенье зафиксировано 12 сообщений о нарушениях избирательного законодательства, а с начала избирательной кампании — 76 сообщений, по которым открыто 4 уголовных производства.

В Донецкой области на одном из участков (№140111) 59-го избирательного округа наблюдатели зафиксировали вброс бюллетеней.

Как передает “Остров” со ссылкой на наблюдателей вброс осуществил вначале глава комиссии, затем — секретарь. “Визуально — примерно по 10 бюллетеней сначала вбросил председатель , потом — секретарь. Они пояснили, что вбросили бюллетени, которыми проголосовали члены комиссии. Но это бред”, — цитирует корреспондент слова наблюдателей за ходом голосования.

Наблюдатели Комитета избирателей Украины (КИУ) сообщают, что в округе №47 (Славянск, Донецкая обл.) на некоторых участках переселенцам выдают два бюллетеня вместо одного, как предусмотрено законом для голосующих не по основному месту жительства. “Такие случаи зафиксированы на участках №№ 141186, 141190 и 141200. По закону, переселенцы получают для голосования только один бюллетень со списком политических партий, а за кандидатов на одномандатных округах они не голосуют”, — говорится в сообщении КИУ на страничке в Фейсбуке. В КИУ также сообщили, что на участке №141224 кандидат в народные депутаты Валентин Рыбачук зафиксировал нарушение — в кабинках для голосования нет освещения, соответственно, избиратели не могут полноценно разобраться в избирательных бюллетенях.

Четверо избирателей из Донецка попали под обстрел боевиков группировки “ДНР”. Об этом со ссылкой на слова самих избирателей информируют наблюдатели совместной мониторинговой кампании Донецкой областной организации Комитета избирателей Украины и гражданской сети “Опора”.

В Кировоградской области в округе №102 с центром в Знаменке совершено нападение на автомобиль, в котором передвигались кандидаты в нардепы Сергей Лещенко, Светлана Залищук и Мустафа Найем.

Как сообщили участники события, нападение на машину произошло у гостиничного комплекса “Орлиное гнездо” напали 6 человек. В результате нападения камнями полностью разбит автомобиль. “Нападение совершено рядом с избирательным участком, где был обнаружено подкуп избирателей в пользу Олеся Довгого”, — сообщили активисты.

Кировоградские правоохранители возбудили 2 уголовных дела относительно нарушений избирательного законодательства на внеочередных парламентских выборах, сообщили в воскресенье в пресс-службе областного Управления МВД. Как отмечается в сообщении, открыты дела по факту разгромленного автомобиля, в котором пребывали журналисты и кандидаты в народные депутаты, а также изъятия списков с фамилиями граждан, которые прошли процедуру голосования.

В Кривом Роге неизвестные открыли огонь по автомобилю кандидата в депутаты по 33 округу от Блока Петра Порошенко Константина Усова. Об этом на своей странице в Facebook сообщила пресс-секретарь советника президента Украины Юрия Луценко Лариса Сарган и опубликовала фото.

По ее словам, в результате происшествия есть раненые. Пострадал ли сам Усов, не уточняется.

В Полтавской области избиратели пытаются голосовать без предъявления документов.
Как сообщил представитель гражданской сети “ОПОРА” Сергей Хоменко, на данный момент более существенных нарушений, которые могли бы повлиять на результаты голосования, не выявлено.

В Луганской области в МВД поступило 5 сообщений о нарушении избирательного законодательства.

В дежурную часть Рубежанского ГО ГУМВД поступило сообщение о том, что неустановленные лица в домах №147 — 153 по ул. Буденного г. Рубежное, распространяли листовки по почтовым ящикам с надписью “Пенсионер, проголосуешь за “кандидата” — проверим списки, оставим без пенсии. ЛНР”. Указанный факт зарегистрирован.

В Старобельский РО ГУМВД поступили сообщения от местных жительниц 1951 г.р. и 1973 г.р. о том, что их незаконно исключили из членов участковой избирательной комиссии №440559.

В Новопсковское РО ГУМВД поступило сообщение о том, что в пгт. Новопсков по ул. Ленина возле Новопсковского профессионального аграрного лицея находится автомобиль с надписью “Фонд (фамилия кандидата в народные депутаты Украины)”.

В Северодонецкий ГО поступило обращение местного жителя о том, что на избирательный участок №440172, который находится по адресу: проспект Советский, 72, г. Северодонецк приехали представители одного из телеканалов и своими действиями провоцируют председателя избирательного участка.

По всем случаям правоохранители проводят проверку.

В Херсонской области зафиксированы массовые нарушения на выборах.
По данным Комитета избирателей Украины, в ОИО №182 (избирательный участок №50632) возле участка появилась табличка с предупреждением о том, что на данном участке возможен косвенный подкуп избирателей.

В ОИО №186 (избирательный участок №650462) председатель УИК выломала двери сейфа при помощи топора (она потеряла ключи от сейфа). Вследствие такой задержки участок открылся только в 08:10. Другие участки в области открылись вовремя.

В ОИО №182 (участок №650633) выставлено только 4 ящика из 6, которые должны быть по закону. По свидетельству председателя УИК, они получили только 4 ящика от ОИК. Из 2 маленьких переносных ящиков, выставили только один, так как другой получили из ОИК поврежденным.

В ОИО №186 (участок №650236) на участке выставлена лишь одна маленькая переносная урна. Информационных плакатов по кандидатам не было.

В трех округах Запорожской области зафиксировали “карусели”. Наблюдатели Комитета избирателей Украины зафиксировали организацию “избирательной карусели” в 80-ом округе (город Мелитополь), на месте работает милиция.

Массовый подвоз людей замечен также на участках №230585 и №230595 в 78-ом округе (город Бердянск).

В 82-ом округе (город Пологи) на одном из участков наблюдатели зафиксировали, что все избиратели после голосования подходят и отмечаются в журнале у неизвестного человека, который отказывается отвечать на вопросы наблюдателей и показывать документы. Подобная ситуация наблюдалась еще на 8 участках этого округа.

По материалам: “Дело”

11 жовтня 2014 року  в Науково-мистецькій студії ДОВЖИК відвідувачі 2-го дня JoyFest побачили та послухали:

 • Практичні заняття з позитивного живопису для дітей з художницею та фотографом Анною Кузнєцовою
 • Слов’янський трайбл від Школи танця “Срібна Мавка”
 • Ххореографічна мініатюра “Я есть” Театра танцю Ганни Лащенко (виконує Тетяна Васильєва)
 • Шоу та майстер-клас для дітей від дітей Студії пісочної анімації SandPlay (смт Клавдієво, Бородянський район)
 • Лірична драма Зоріна “Варшавська мелодія” у виконанні акторів Народної молодіжної театру-студії “Юність”
 • Танцювальна вистава “ReginaJoiosa” (“Весела Королева”) у стилі виступів середньовічних вуличних артистів від Студії при театрі історичного танця Al`entrada
 • Театрально-хореографічна мініатюра “Янголи Забуття” у виконанні Театра танця Ганни Лащенко (монолог дитини – Ульяна Гончар, учениця дитячого шоу-театра “Чунга-Чанга”)
 • Театральний мастер-клас на тему “Робота з голосом” від керівника Театральної студії DramaSchool, викладача акторської майстерності, сценічної мови, сценічного руху на базі тілесно-орієнтованої терапії Анни Горянської А
 • Акустичний рок з елементами фольку у виконанні групи “ЛїС”
 • Сучасна середньовічна комедія “Рицарські пристрасті” у виконанні Студентського театру Житомирського державного технологічного університету (Житомир, Україна)
 • Майстер-клас з розпису хною від студії “HennFriends” (майстри Ганна Удод та Ольга Кубланова)
 • Комедія “Обережно! Жінки!” у виконанні театр-студії Splash (Київ, Україна)
 • Перфоманс від художника-перформера, куратора та ініціатора багатьох міжнародних проектів, активної представниці сучасного мистецтва Таісії Мельник
 • Перфоманс від полуфіналістів шоу “Україна має талант”, учасників шоу-талантів у Польщі та Росії – театру тіней Fireflies (Чернігов, Україна)

ДИВИТИСЯ ВІДЕО:

Щоденник JoyFest-2014. 10.10.2014

Краплини щастя в океані складного життя…

День 1-й JoyFest-2014:

Майстер – клас від Оксани Коляденко (школа акторської майстерності “Маска”)

Вистава “Чудний епізод” за оповіданням Володимира Винниченка від Театру “Маскам Рад”, м.Київ, Україна (організатор JoyFest)

Вистава “Іван Васильович змінює професію” від Театру “Тандем”, м.Кам`янець-Подільський, Україна

Вистава “Казки Простого Олівця” від Театральної групи “П’яте Колесо”, м.Донецьк, Україна

Відкриття художньої виставки  в камінній залі Київської фортеці “Театр есть искусство отражать” (діє до 29 жовтня) за участі художників з України, Грузії, Іраку

Виступ групи “Рибак Стріп Бенд”, м.Київ, Україна (паралельно з відкриттям виставки)

ДИВИТИСЯ ВІДЕО:

"Спецназ опозиції" у обличчях та діях

“Спецназ опозиції” у обличчях та діях

Зранку позавчора, 14 жовтня, я зв’язався з нашим полковником Невідомчим – дізнатися, що насправді відбувається під Верховною Радою; полковник сказав, що «зараз довго розмовляти не може, бо знаходиться поблизу Музею Верховної Ради».

Надвечір мені все ж вдалося поговорити з полковником. На питання «як справи?» він стомленим голосом поскаржився, що наймані відморозки ВО «Свобода» порвали йому арматурою бронежилет (!) (каже, що якби не «бронік», то отримав би наш полковник важкі ушкодження внутрішніх органів, найвірогідніше – печінки), а ще кілька його підлеглих офіцерів ВВ потрапило до лікарень з черепно-мозковими травмами та зламаною ключицею, не рахуючи чисельних  забоїв та синців, котрі вже ніхто й не рахує.

Коротка історія нашого знайомства з Полковником «Невідомчим»

Про ставлення попередньої влади до кадрових правоохоронців усім відомо – професіональних і чесних «витискали», «лейб-гвардією» були відморозки з «Беркуту». Нагадаю усім вам, що ВВ-шники з’явилися на Майдані 10 грудня – сидячи в у холодних «Богданах», не мовлячи ні слова (бо керівництво настрого заборонило вступати з протестувальниками у будь-які розмови), вони набивали в тілі смс-ок повідомлення «Ми з вами» і крадькома показували їх майданівцям через прохукані на склі прозорі шматки вікон. Їх поставили як «штрафбатників» і вони (замість беркутні) отримували левову частку «молотових», ракетниць і бруківки.

Звідки з’явився наш полковних Невідомчий? (Котрий про всяк випадок все ще бажає лишатися анонімним – бо у вищому керівництві повно як зрадників, так і підлабузників до діючої влади).

Однієї морозної ночі до намету колишніх «блакитних касок» на Майдані неупевнено підійшов невисокий на зріст чоловічок. Зав’язалася розмова – і колишній «оонівець», і невідомий гість швидко «пробили» один одного на справжність бойового досвіду та відповідної підготовки. Попридивлявшись до «миротворців» ще кілька вечорів, гість таки зізнався: він – полковник ВВ, у чиєму віданні знаходяться призовники-пацанята на одному з кордонів по периметру Майдану. Також повідомив, що знається на бойовому вишколі, анти-терористичній підготовці, чому й навчає своїх курсантів у одному з відповідних міліцейських учбових закладів Києва, а також, що не бачить гідного застосування цих навиків у даному місці «дислокації» – оскільки не вважає протестувальників ані злочинцями, ані терористами; бачить же, натомість, елементарне гроблення особового складу ВВ – того, у навчання котрого він вкладав час, душу і сили, – оскільки нести «вахту» у таких умовах і з таким забезпеченням і змінністю несе загрозу здоров’ю курсантів.

Коли розпочалася «Груша», полковник також усе зрозумів. Як і розуміли його «блакитні каски». Усі все розуміли, але зарадити тому було мало можливості – хіба радити бійцям «косити», щоб бодай якось вижити і зберегти здоров’я.

Багатьох дивує, яким чудом Майдан, де не було нормальної організації (як показали найчорніші дні 18-20 лютого) і де все трималося «на соплях», таки вистояв і чому Янукович утік?

Одни зі співробітників місії ООН, що симпатизував Майдану, однак мав право від імені свого відомства «інспектувати» місця протистоянь, зазначав, що під час обходу колон ВВ-шників, що стояли живим щитом для беркутні,  дедалі гострішим ставав сморід сечі й екскрементів – під загрозою ув’язнення/трибуналу бійцям забороняли відлучатися навіть до туалету, тож, можете самі здогадатися, як вони виходили з такого становища. Таким чином, ще задовго до появи інвалідів АТО у нас з’явилися інваліди ВВ – молоді хлопці, що втратили здоров’я і репродуктивні функції.

Зрозуміло, що така «жива загорожа» тікала за першої ж можливості. Тому, якщо на Майдані була слабка організація, то з боку влади була ніяка мотивація та моральний дух – іншими словами, Майдан не змогли розігнати тому, що з іншого боку все трималося на ще хлипкіших соплях.

Після Майдану, щойно почалася АТО, на базі ВВ, мов і не було нічого, почали створювали національну гвардію, а на відповідних навчальних базах отримало достойний вишкіл чимало бійців – як добровольців, так і призовників, і курсантів ВВ. І воюють/воювали вони так само, як і решта – щоправда, у них, на відміну від батальонів «Правого Сектору» немає такої піар-підтримки.

Про поважних депутатів ВОС та найнятих радикалів

За словами полковника, відморозки, що порвали йому броніка й гамселили його підлеглих арматурою і цепами, є найманцями – «попрацювавши на камеру» рівно до 12:00, вони тут же розійшлися, лишивши добряче розлюченим і побитим міліціянтам ідейних прапоро- і плакатоносців, 40 із яких і було затримано. Жодного з тих відморозків, що кидали вибухові пакети, вимахували ланцюгами чи жбурили бруківку в шибки Верховної Ради, затримано не було – до «важкої піхоти» вийшли депутати від «Свободи», відтіснивши внутрішні війська, і забезпечивши, таким чином, безперешкодний відхід своєму т.зв. «спецназові опозиції», перед тим навіть потиснувши декотрим з нього руки.

Таким чином, у сухому залишку: «Свободою» були найняті бики (причому, не вперше), яким безперешкодно дали «відтягтися» на міліції (котра, між іншим, внутрішньо симпатизує ідеям Майдану – таким, я подолання корупції, побудова правової держави, покарання злочинців, тощо); було затримано (вірогідно) ідейну молодь, котру ВОС використовує як гарматне м’ясо, щоб пізніше заявити, що «у парламенті, міліції та уряді ще повно кремлівських агентів, товариство, які садять наших побратимів і вказують нам, яких героїв нам вшановувати!», ну т.д. і т.п.

Логка дьогтю в діжці меду

Загалом же, як зазначають і зарубіжні, і вітчизняні ЗМІ та оглядачі, той день був дуже важливим для України – головним чином, з огляду на законопроекти, ухвалені тоді у Раді, зокрема, анти-корупційний пакет. Однак, через безлади на цьому законотворча діяльність закінчилася – а жаль, бо то був останній перед виборами день останньої сесії парламенту цього скликання.

Тож, за фактом, ВО «Свобода» домоглася чергової порції негативного іміджу нашої країни, що вельми «доречно» лягає на проведену перед тим інфопропаганду Кремля за кордоном про те, що «в Україні піднімає голову фашизм». Якими були справжні наміри ВОС, лишається тільки здогадуватися. Не варто виключати наступних цілей цього маскараду:

 • У черговий раз залучитися підтримкою націонал-патріотичного електорату та попіаритися перед діаспорою;
 • Відпрацювати відповідне замовлення Кремля/колишньої ПР (адже відомо, що «Свободу» фінансувала саме Партія Регіонів, стратеги котрої далекоглядно готували цей проект як жупел для поміркованого електорату, щоб забезпечити Януковичу перемогу на виборах 2015р.);
 • Зірвати прийняття призначених для голосування того дня законопроектів, оскільки, як влучно зазначив один оглядач, з їх прийняттям чимало пунктів передвиборчої програми багатьох партій просто втрачають сенс (у т.ч. й «Свободи»).

Я не виключаю, що «Свободою» в черговий раз зманіпулювали, однак, це її не виправдовує. Також, вважаю, що вже давно час відкривати додаткові деталі про взаємовідносини громадського сектору з «Об’єднаною опозицією», про котрі під час Євро-Майдану більшість громадських медіа воліли замовчувати, оскільки б у очах широкого загалу (особливо – жителів Сходу та Півдня) ці «деталі» дискредитували б, у тому числі, й імідж Майдану. Як і час рядовим членам партії та її симпатикам замислитися про доцільність підтримки партії з настільки протирічною історією, котрій, до того ж, заказано дорогу в зовнішню політику.

 

P.S. Щодо «протестів» строковиків напередодні, то вони, на думку полковника, також є замовними. Справжня Нацгвардія, принаймні, їх не підтримує. На мою думку, вони також чудово «лягають» у чийсь план зірвати останні дні останньої сесії чинної Верховної Ради і не дати прийняти важливі законопроекти – на щастя, бодай частково цей план не «вигорів».