Спільнобачення | Archive for листопада 2015

листопада 2015

В Київській Опереті завжди свято. Його можна відчути у всьому: в яскравому виблискуванні люстр, в лагідному оксамиті стільців у глядацькій залі, у щирих посмішках глядачів, у вечірніх туалетах дам та кавалерів, які повільно прогулюються залами фойє… 30 і 31 жовтня свято було особливим: два вечори поспіль глядачі Київського Національного Театру Оперети мали можливість зануритися з головою до прекрасного чарівного світу Мюзиклу…

Всім відомо, що Оперета та Мюзикл мають багато спільного: обидва жанри представляють собою музично-сценічні вистави, в яких тісно поєднуються між собою драматургія, музика та хореографія. Інколи кажуть, що мюзикл – нащадок Оперети, яка дійсно, виникла дещо раніше. Адже перші мюзикли з`явилися тільки у 20-х роках минулого століття в США – в той час, коли Оперета отримала в Європі популярність ще з середини XIX століття. Проте, мюзикл як жанр має власні риси, які відрізняють його від Оперети. Мюзикл – це не завжди комедія, хоча і комедією мюзикл може бути також. Найчастіше мюзикл має чіткий наскрізний драматичний сюжет, підґрунтям якого є любовна або соціальна драма, зрозуміла кожному глядачеві. В мюзиклі більше великих масштабних сцен, в яких поєднані всі герої вистави, а також хор і кордебалет.

Подейкують, що мюзикл – це суто американський жанр. Проте, це не відповідає дійсності. В останні десятиліття мюзикл потужно заволодів серцями європейців. Здається, вже назавжди. У Лондоні роками поспіль на одній сцені демонструють найкращі мюзикли американських та європейських композиторів («Привид Опери», «Mamma, mia», «Чикаго» та інші), і черга тих, що бажають потрапити на мюзикл з усього світу, не стає з роками менше, навпаки, збільшується.

Сьогодні вже не тільки американські композитори пишуть музику до мюзиклів. Наприклад, славетний в усьому світі мюзикл «Нотр-Дам де Парі» написав італійсько-французький композитор Риккардо Коччанте. Не меш відомим є прекрасний мюзикл радянського і російського композитора Олександра Колкера «Труффальдіно із Бергамо», який, до речі, є в репертуарі Київської Оперети.

Отже, за що ми любимо мюзикли: за глибину та драматизм сюжету, динамічність його розвитку, мелодичність арій головних героїв, які легко запам`ятовуються на слух, навіть якщо ї важко відтворити без підготовки, яскравість масштабних сцен, тощо.

Сьогодні в репертуарі Київського Національного Театру Оперети багато мюзиклів: дитячий мюзикл «Острів скарбів» київського композитора Володимира Бистрякова, створеного за мотивами однойменного мультфільму, музику до якого колись написав Бистряков, класичні американські мюзикли «Sugar, або в джазі тільки дівчата» Дж.Стайна, «Цілуй мене, Кет» К.Портера, мюзикл на музику українських композиторів «Welkome to Ukraine» або подорож у кохання», мюзикл І.Поклада «Таке єврейське щастя» і «Моя чарівна леді» Ф.Лоу. Незабаром відбудеться прем`єра відомого мюзиклу «Звуки Музики» Роджерса і Хаммерстайна.

Отже, Київський Національний театр Оперети вже давно можна назвати Театром не тільки Оперети, але й Мюзиклу. Тим більше, що останній музичний фестиваль О-фест, співорганізатором якого виступає Київська Оперета і який вже традиційно проходив в цьому році в прекрасному парку в м. Буча і на сцені Київської Оперети, було присвячено саме Його величності Пану Мюзиклу!

Вечір мюзиклу в Київській опереті відбувається теж вже не вперше. В минулому році він пройшов з величезним аншлагом. Таким чином, «Вечір Мюзиклу» в Київській опереті віднині став вже традиційним та очікуваним, тому організатори були змушені зробити його навіть подвійним (30 і 31 жовтня) – через велику кількість бажаючих послухати чарівні Звуки Музики.

Незмінні режисер-постановник н.а.України, художній керівник Київської Оперети Богдан Струтинський, його ж художнє оформлення вистави, балетмейстер-постановник Вадим Прокопенко, хормейстер-постановник Ігор Ярошенко, диригент-постановник Сергій Дідок.

До початку концерту організатори були скупі на розповіді про те, що незабаром має відбутися на сцені. Та з їх позицією не можна не погодитись: адже мюзикл треба слухати та дивитися, розповідати про нього не має сенсу!

І знов було багато прем`єр номерів: з 28 номерів – 12!

Хочеться відзначити чарівний голос Олени Арбузової, у виконанні якої пролунала арія «Думай про мене» з Мюзиклу «Привид Опери» Вебера (прем`єра номеру). Чиста досконала колоратура цієї співачки завжди вражає.

Вже багато разів доводилося дивитися номер з мюзиклу «Кабаре» Дж.Кандера у виконанні Тамари Ходакової та Арсена Курбатова. Не можемо втриматися від аплодисментів! Тому що з кожним разом все краще, і краще, все впевніше, і впевніше. При тому, що номер складний, динамічний, і всі, хто бачив однойменний фільм, мимоволі порівнюють Тамару Ходокову з Лайзою Мінеллі. А ось не треба порівнювати, оскільки Тамара Ходакова навіть не намагається її копіювати або бути на нею схожою! Арсен Курбатов – надзвичайний комедійний актор!

Одне з останній надбань Київської Оперети Андрій Григоренко потужно виконав у першому відділенні прем`єрний номер з мюзиклу Д.Стеймана «Танець вампірів».

Органічно виглядав на сцені Оперети запрошений до складу учасників концерту естрадна зірка Олександр Кривошапко. У першому відділенні він виконав номер «Часи соборів кафедральних» з мюзиклу Р.Чикканто «Нотр-Дам де Парі».

Друге відділення концерту мало ще більше враження на глядачів. Або самі глядачі дещо відпочили від важкого трудового тижня, або ж виконавці включили ” на повну” вже не тільки весь свій талант, але й всю свою внутрішню енергію. Прекрасні прем`єрні номери «Америка» (Ася Середа-Голдун, Тамара Ходакова, хор, балет театру) з мюзиклу Бернстайна «Вестсайдська історія», «Тюремне танго» (Ася Середа-Голдун, Ганна Коваль, Соломія Приймак, Оксана Прасолова, Тетяна Дзюбак, балет театру) з мюзиклу Дж. Кандера «Чикаго», «Якби ж ти цього не робив…» з музичного ревю Дж. Стайна «Двоє на роздоріжжі» (Тамара Ходакова та артист балету Іван Носоль) зірвали шквал оплесків.

Як завжди, на висоті були Євген Прудник у відомій Арії Ірода з рок-опери «Ісус Христос – супер-зірка», а також Андрій Григоренко, Олександр Чувпило, Дмитро Шарабурін у відомому тріо «Красуня» з мюзиклу «Нотр-Дам де Парі». Обожнюємо цю трійцю! Чудовий вокал, неймовірне володіння тілом, емоціями – загалом акторською майстерністю та голосом.

У другому відділенні Любов Сагат і Олександр Кривошапко чудово виконали дует «Молитва» з мультфільму «Чарівний меч: у пошуках Камелота». У музичному плані дует написано в ключі мюзиклу, тому він дуже пасував до канви концерту.

Напевно, вперше почули на цьому концерті вокалістку Тетяну Дзюбак, яка виконувала разом з Володимиром Одринським дует Тоні та Марії з мюзиклу Бернстайна «Вестсайдська історія» у першому відділені, а в другому – прем`єру шикарного номеру «Не плач зі мною, Аргентино!» з мюзиклу Веббера «Евіта». Дуже вродлива солістка, з гарним вокалом, проте, нажаль, на наш погляд. вона поки що дещо програє в рівні «зубрам» Київської Оперети – за емоційністю передачі змісту, вмінням триматися на сцені, власною енергією та впливом на глядача. Вибачте і вважайте, що ми просто чіпляємось! Адже немає меж для досконалості!

На завершення глядачі-слухачі подивилися-почули незабутній номер «Королі світу» з мюзиклу Ж. Пресгурвіка «Ромео і Джульетта» у виконанні Олексія Кириллова, Олександра Чувпило, Дениса Крутько, хору і балету театру і прем`єру номеру «Мій шлях», який було виконано англійською та українською мовами н.а.України Сергієм Бондаренко, н.а. України Сергієм Павліновим, Дмитром Шарабуріним та всіма учасниками концерту.

Аншлаг і браво – ці два слова, які вже давно є супутниками Київської Оперети. В цей вечір – Вечір Мюзиклу – вони були незмінно разом. Браво, Оперето! Браво всім постановникам і виконавцям цього чудового дійства, яке ви подарували киянам та гостям міста! І хай буде … Мюзикл назавжди!