Часті Питання – ЧаПи | Спільнобачення

Цей блок складено з найбільш гарячих питань, що задавалися на презентаціях проекту на різних майданчиках та під час обговорень в експертних середовищах. Блок постійно доповнюється. Ви теж можете долучитися, задавши конструктивне запитання стосовно проекту, котре Вас цікавить і на яке ще не було дано відповіді від команди проекту.

Фінансування Спільнобачення здійснюється за рахунок фіксованих членських внесків його партнерів, добровільних пожертв в грошовому і речовому вигляді та абонентської платні користувачів.

Фінансування Спільнобачення великою кількістю громадян – один із чинників мінімізації ризику привласнення ресурсу будь-ким.

23696-1u

 

Розділи Питання-Відповіді:

  1. Формат мовлення. Інтерактивність.
  2. Як долучитися до проекту.
  3. Фінансові, юридичні та організаційні питання.

 

 

1. ФОРМАТ МОВЛЕННЯ. ІНТЕРАКТИВНІСТЬ.

Де можна буде побачити ваш канал?

Ми орієнтовані передусім на інтернет та електронні носії, оскільки це дає переваги максимальної інтерактивності спільноти. В той же час ми відкриті до співпраці з кабельними та ефірними каналами в різних форматах.

 

Яка буде мовна політика на вашому каналі?

Політика каналу буде однозначно проукраїнською, державницькою. Однак у нас є реальність – двомовна країна, тому на каналі плануються програми як українською, так і частково російською мовами. Всі освітні та дитячі програми будуть українською. Крім того, ми б хотіли з часом запустити і деякі англомовні програми, щоб мати можливість представляти громадське життя України на світовому рівні.

 

Чи буде реклама на СПІЛЬНОБАЧЕННІ?

В трансляції реклами однозначно НЕ БУДЕ. На сайті можливо, але буде її небагато і вона буде ненав’язлива. Пріоритет соціальній рекламі, що має просвітницький характер, пропагує здоровий спосіб життя і т.д.

 

Ви не боїтеся того, що користувачі будуть голосувати за низькоякісний контент?

Ні, не боїмося. Ми розраховуємо, що користувачами каналу будуть люди мислячі, котрі розділяють наші цінності та підходи. Крім того, при рейтингуванні програм враховуватиметься голос як користувачів, так і редакції та експертної спільноти. Тому ми вважаємо, що нам вдасться втримати високу планку якості контенту.

Як ви збираєтеся генерувати якісний контент за відсутності в Україні якісної школи журналістики?

Якісний контент – це передусім розумні, яскраві, цікаві люди що його творять і це не завжди, а часто навіть і зовсім не журналісти. Це експертна та мережева спільнота, це живе бізнес-середовище та арт-середовище. Як упакувати в професійну обгортку якісний сировинний матеріал аматорів – це вже суто технічне питання. Також ми плануємо створити школу громадянської журналістики та маємо надію, що вона стане справжньою кузнею кадрів.

 

Яка буде взаємодія між професіоналами та аматорами, це буде все-таки професійне телебачення чи ТБ «для всіх та кожного»?

Ми плануємо поєднання професійного і аматорського контенту. Будуть програми редакційні плюс програми з доопрацьованим аматорським контентом і будуть програми повністю аматорські, відібрані і запущені за принципом кікстартера – коли з’являється пілот проекту, кроудфандінгово фінансується і на виході включається в загальну сітку мовлення. Підсумовуючи, можна сказати, що ми створюємо професійне телебачення для всіх громадян, до створення якого може долучитися кожен небайдужий.

 

Чи передбачена на каналі система захисту від інтернет-маніпуляцій?

По контенту – як і будь-яка серйозна структура, що працює з інформацією, ми плануємо створення власної служби перевірки даних. По участі користувачів – сам формат каналу передбачає, що дивляться його всі, але брати участь в його інтерактивній частині можуть лише партнери і абоненти, інформація по яким відкрита. Це гарантує захист від ботів, спроб маніпулювання та гарантує підняття в топ реально значущих тем у відповідності до принципів саморегуляції самоорганізованих систем.

 

Який розмір абонплати і чим абонент відрізняється від звичайного користувача, що дивиться канал, які його переваги?

Абонплата складає 1 (одну) гривню на добу. Абонент має розширений доступ до аналітики каналу, може брати участь в обговоренні та рейтингуванні програм, сітки мовлення та спікерів.

 

Якщо я пишу якісні коментарі на сайті програми, чи буду я мати якісь преференції у вигляді особистих рейтингів або статусу?

Так. В проекті передбачена система соціальних ліфтів, в тому числі і у Вашому випадку. Якщо Ваші  коментарі отримають схвалення у абонентів та будуть цікаві  на експертному рівні, то редакція може запросити Вас в студію на чергову передачу вже як експерта чи аналітика по Вашій темі. Далі Ви вже попадаєте в рейтинги експертів та маєте можливість самореалізації та суспільного визнання як фахівець у своєму напрямку.

 

2. ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЕКТУ

 

Як стати Партнером проекту?

Є три шляхи. Або Ви – штатний член трудового колективу, або Ви – волонтер-активіст, або Ви фінансуєте проект. Для перших двох категорій існує випробувальний термін – 1 (один) рік. Для третьої категорії існує мінімальна сума річного внеску – 40 000 грн.

 

Що буде, якщо я внесу як Партнер річний внесок більший ніж 40 000 грн., наприклад 80 000, чи матиму я на Конгресі два голоси?

Ні, діє принцип «одна людина – один голос». Надлишок суми буде оформлено як добровільна пожертва.

 

Я не хочу нести обов’язків по управлінню проекту як Партнер, але хочу підтримати СПІЛЬНОБАЧЕННЯ фінансово, чи маю я таку можливість, чи для цього обов’язково потрібно ставати Партнером ?

Ви можете зробити пожертвування як Меценат, за бажанням такий внесок може бути не публічним (анонімним). Розмір таких пожертвувань не обмежений ні мінімальною, ні максимальною сумою і не надає надалі жодних переваг в управлінні каналом.

 

Хто з Волонтерів може бути Партнером, які критерії відбору?

Потрібно мати три рекомендації від діючих Партнерів та бути активним учасником проекту не менше року. Затвердження нового Партнера відбувається на Конгресі Партнерів.

 

Чи можливо зробити внесок Партнера не грошима, а, наприклад, відеотехнікою або поліграфією на суму, еквівалентну 40 000 грн.?

Так, можливо.

 

Чи можливо, щоб кілька людей скинулися фінансово і зробили один спільний внесок та стали Партнерами?

Так, можливо, однак при цьому діє принцип «один внесок – один голос». У документі про Партнерство будуть зазначені усі особи групи, що фінансують, але лише одна особа буде зазначена як така, що має право голосу на Конгресі.

 

У вас діють два принципи щодо фінансового Партнерства: “один внесок – один голос” і “одна людина – один голос” чи не вбачаєте ви тут певного протиріччя?

Ніякого протиріччя немає – обидва принципи діють одночасно і взаємодоповнюють один одного.

 

3. ФІНАНСОВІ, ЮРИДИЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ

 

Хто у вас Лідер, де головний, як його прізвище?

Проект спільнотвориться командою на принципах самоорганізації, тому він в принципі не може мати одного головного лідера. При реалізації проекту застосовується мультилідерський підхід, коли кожен з учасників може стати і реально стає лідером в тих напрямках проекту, де він проявляє найбільшу компетентність та активність. Всього в команді зараз 37 осіб і ця кількість постійно збільшується. Справедливо буде сказати, що проект створюється Командою Лідерів.

 

Як буде розподілятися між Партнерами прибуток від діяльності каналу?

СПІЛЬНОБАЧЕННЯ не є комерційним проектом, СПІЛЬНОБАЧЕННЯ є соціальним проектом, тому воно взагалі не має на меті отримання прибутку. Всі доходи, що можуть бути отримані від діяльності підуть на подальший розвиток самого проекту.

 

За формою організації це громадське об’єднання чи комерційне підприємство?

Засновником каналу є громадська організація, котра створює комерційне дочірнє підприємство громадське інтернет-телебачення СПІЛЬНОБАЧЕННЯ. Однак ще раз підкреслюємо – це підприємство не ставить собі за мету отримання прибутку, а тому весь можливий прибуток буде реінвестувати в розвиток каналу.

 

Чому фінансова звітність доступна тільки Партнерам?

Партнери вкладаються в проект своїми знаннями, часом, фінансами, тому цілком логічно що саме ці люди мають такий доступ. Хочете теж мати доступ до фінансових документів? Включайтеся в роботу та ставайте учасником проекту.

 

Навіщо ви застосовуєте жеребкування при виборах члена Ревізійної Комісії від аудиторської фірми?

Щоб убезпечити проект від зовнішнього маніпулювання, котре можливе через тиск на аудиторську фірму. З цією ж метою буде ротація аудиторів, котрі будуть змінюватися кожен рік.

 

Навіщо така складна система виборів членів Наглядової Ради?

Ми хочемо мінімізувати можливість зовнішнього тиску, тому проводимо обрання членів Наглядової Ради за змішаним принципом, з залученням до її складу кращих представників світової громадянської спільноти та застосовуючи той же принцип ротації, що й для членів Ревізійної Комісії.